Wonen · 2021-2025

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: Nieuwpoort staat bovenaan met 21,35 ‰ en Etterbeek sluit de rij met 0,34 ‰. De mediaan van de 564 gemeenten is 4,39 ‰. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.

Het podium en de top 100

#GemeenteProvincieVergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
1NieuwpoortWest-Vlaanderen21,35 ‰
2MiddelkerkeWest-Vlaanderen19,66 ‰
3KoksijdeWest-Vlaanderen16,05 ‰
4Knokke-HeistWest-Vlaanderen16,01 ‰
5RavelsAntwerpen13,06 ‰
6JabbekeWest-Vlaanderen12,77 ‰
7OudenburgWest-Vlaanderen12,56 ‰
8BlankenbergeWest-Vlaanderen12,16 ‰
9De PanneWest-Vlaanderen12,06 ‰
10BouillonLuxemburg11,04 ‰
11DurbuyLuxemburg10,68 ‰
12NeufchâteauLuxemburg10,66 ‰
13MartelangeLuxemburg10,55 ‰
14Sint-Lievens-HoutemOost-Vlaanderen10,49 ‰
15BerlaarAntwerpen10,39 ‰
16BertemVlaams-Brabant10,26 ‰
16StekeneOost-Vlaanderen10,26 ‰
18HouffalizeLuxemburg10,21 ‰
19DammeWest-Vlaanderen9,82 ‰
20Vaux-sur-SûreLuxemburg9,59 ‰
21LeopoldsburgLimburg9,40 ‰
22HouthulstWest-Vlaanderen9,37 ‰
22La Roche-en-ArdenneLuxemburg9,37 ‰
24Somme-LeuzeNamen9,31 ‰
25DeinzeOost-Vlaanderen9,14 ‰
26StadenWest-Vlaanderen9,08 ‰
27ManhayLuxemburg9,05 ‰
28De HaanWest-Vlaanderen9,00 ‰
29ArdooieWest-Vlaanderen8,97 ‰
30Wortegem-PetegemOost-Vlaanderen8,80 ‰
31LennikVlaams-Brabant8,77 ‰
32Puurs-Sint-AmandsAntwerpen8,76 ‰
33Marche-en-FamenneLuxemburg8,74 ‰
34VeurneWest-Vlaanderen8,72 ‰
35AarlenLuxemburg8,69 ‰
36WasseigesLuik8,68 ‰
37BegijnendijkVlaams-Brabant8,64 ‰
37ZedelgemWest-Vlaanderen8,64 ‰
39MolAntwerpen8,61 ‰
39LummenLimburg8,61 ‰
41KortenakenVlaams-Brabant8,55 ‰
42DiepenbeekLimburg8,53 ‰
43KeerbergenVlaams-Brabant8,51 ‰
44DiksmuideWest-Vlaanderen8,46 ‰
45VleterenWest-Vlaanderen8,43 ‰
46Sint-Martens-LatemOost-Vlaanderen8,34 ‰
47GistelWest-Vlaanderen8,30 ‰
48RotselaarVlaams-Brabant8,27 ‰
49ZoerselAntwerpen8,21 ‰
50TieltWest-Vlaanderen8,19 ‰
51Scherpenheuvel-ZichemVlaams-Brabant8,08 ‰
52HabayLuxemburg8,07 ‰
53Langemark-PoelkapelleWest-Vlaanderen8,06 ‰
54DentergemWest-Vlaanderen8,05 ‰
55BreeLimburg8,02 ‰
56ZandhovenAntwerpen7,89 ‰
57RonseOost-Vlaanderen7,88 ‰
58MaasmechelenLimburg7,85 ‰
59DesselAntwerpen7,81 ‰
59AnderlechtBrussels Hoofdstedelijk Gewest7,81 ‰
61ZonnebekeWest-Vlaanderen7,68 ‰
62WaregemWest-Vlaanderen7,60 ‰
63AnzegemWest-Vlaanderen7,58 ‰
64Bilzen-HoeseltLimburg7,50 ‰
65SchildeAntwerpen7,48 ‰
66HoogledeWest-Vlaanderen7,47 ‰
67GlabbeekVlaams-Brabant7,45 ‰
67AlveringemWest-Vlaanderen7,45 ‰
69ZelzateOost-Vlaanderen7,44 ‰
70ZulteOost-Vlaanderen7,43 ‰
71Court-Saint-EtienneWaals-Brabant7,42 ‰
72WingeneWest-Vlaanderen7,37 ‰
72AalterOost-Vlaanderen7,37 ‰
74OostkampWest-Vlaanderen7,30 ‰
74ZutendaalLimburg7,30 ‰
76OostendeWest-Vlaanderen7,28 ‰
77BierbeekVlaams-Brabant7,25 ‰
78ErezéeLuxemburg7,24 ‰
79WuustwezelAntwerpen7,19 ‰
80Tielt-WingeVlaams-Brabant7,10 ‰
81KluisbergenOost-Vlaanderen7,06 ‰
82PoperingeWest-Vlaanderen7,04 ‰
82EekloOost-Vlaanderen7,04 ‰
84LokerenOost-Vlaanderen7,01 ‰
85GeelAntwerpen6,97 ‰
86Tessenderlo-HamLimburg6,96 ‰
87LochristiOost-Vlaanderen6,95 ‰
88PittemWest-Vlaanderen6,94 ‰
89IchtegemWest-Vlaanderen6,93 ‰
90WielsbekeWest-Vlaanderen6,91 ‰
91MerksplasAntwerpen6,89 ‰
91AvelgemWest-Vlaanderen6,89 ‰
93IngelmunsterWest-Vlaanderen6,88 ‰
94GavereOost-Vlaanderen6,86 ‰
95AsLimburg6,84 ‰
96Baarle-HertogAntwerpen6,83 ‰
97ZuienkerkeWest-Vlaanderen6,82 ‰
98KasterleeAntwerpen6,81 ‰
98HouyetNamen6,81 ‰
100HoogstratenAntwerpen6,77 ‰

Onderaan de ranglijst

#GemeenteProvincieVergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
550Saint-NicolasLuik1,01 ‰
551SombreffeNamen0,98 ‰
552LinkebeekVlaams-Brabant0,94 ‰
553SchaarbeekBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,88 ‰
554Sint-Pieters-WoluweBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,85 ‰
555Sint-Joost-ten-NodeBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,80 ‰
555ChâteletHenegouwen0,80 ‰
557CharleroiHenegouwen0,72 ‰
558KelmisLuik0,71 ‰
559DrogenbosVlaams-Brabant0,66 ‰
559VerviersLuik0,66 ‰
561QuaregnonHenegouwen0,64 ‰
562KoekelbergBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,59 ‰
563Sint-GillisBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,36 ‰
564EtterbeekBrussels Hoofdstedelijk Gewest0,34 ‰

Vergelijking van de provincies

Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.

Andere ranglijsten over hetzelfde thema

Veelgestelde vragen

Welke gemeente staat bovenaan voor “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”?

Nieuwpoort staat bovenaan voor “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”, met 21,35 ‰.

Wat is de mediane waarde van “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”?

De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 4,39 ‰.