

Luxemburg: de gemeenten in cijfers
Luxemburg (provincie) telt 43 gemeenten en 296.370 inwoners op 4.459 km², oftewel 66 inwoners per km². Bevolking: +5,7% tussen 2016 en 2026.
- 296.370 inwoners
- 43 gemeenten
- 4.459 km²
- 66 inw./km²
Kaart en records: Luxemburg
Alle gemeenten in Luxemburg
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aarlen | 31.440 | +7,4% | 264,1 inw./km² | 119,1 km² | 16,6% | 21,6% |
| Bastenaken | 21.010 | +10,2% | 79,4 inw./km² | 264,7 km² | 16,8% | 23,9% |
| Marche-en-Famenne | 18.007 | +3,4% | 147,5 inw./km² | 122,1 km² | 21,6% | 21,1% |
| Aubange | 17.845 | +7,2% | 387,0 inw./km² | 46,1 km² | 15,9% | 23,3% |
| Libramont-Chevigny | 12.065 | +8,8% | 67,3 inw./km² | 179,2 km² | 18,6% | 23,2% |
| Virton | 11.456 | +0,6% | 119,8 inw./km² | 95,6 km² | 21,2% | 22,0% |
| Durbuy | 11.364 | −1,0% | 72,3 inw./km² | 157,1 km² | 24,2% | 19,3% |
| Bertrix | 9.110 | +5,1% | 65,8 inw./km² | 138,5 km² | 20,7% | 22,5% |
| Habay | 8.719 | +4,0% | 84,2 inw./km² | 103,5 km² | 15,9% | 24,2% |
| Messancy | 8.637 | +6,9% | 164,1 inw./km² | 52,6 km² | 17,7% | 23,1% |
| Neufchâteau | 8.388 | +12,0% | 73,3 inw./km² | 114,5 km² | 15,9% | 25,6% |
| Vielsalm | 7.888 | +2,6% | 56,1 inw./km² | 140,7 km² | 21,3% | 21,2% |
| Vaux-sur-Sûre | 6.384 | +16,0% | 47,0 inw./km² | 135,7 km² | 13,6% | 26,2% |
| Etalle | 6.040 | +5,1% | 76,0 inw./km² | 79,4 km² | 15,8% | 22,6% |
| Léglise | 5.903 | +14,0% | 34,0 inw./km² | 173,7 km² | 12,0% | 27,4% |
| Attert | 5.824 | +7,6% | 81,9 inw./km² | 71,1 km² | 15,5% | 24,5% |
| Saint-Hubert | 5.741 | +3,4% | 51,3 inw./km² | 112,0 km² | 21,8% | 23,1% |
| Nassogne | 5.714 | +5,7% | 50,5 inw./km² | 113,1 km² | 20,1% | 24,0% |
| Hotton | 5.699 | +4,2% | 99,9 inw./km² | 57,0 km² | 20,7% | 22,4% |
| Florenville | 5.681 | +0,9% | 38,4 inw./km² | 148,1 km² | 27,5% | 20,3% |
| Paliseul | 5.577 | +5,1% | 50,1 inw./km² | 111,2 km² | 20,5% | 23,5% |
| Gouvy | 5.423 | +5,2% | 32,8 inw./km² | 165,3 km² | 18,8% | 22,6% |
| Libin | 5.391 | +6,4% | 38,3 inw./km² | 140,6 km² | 19,4% | 23,7% |
| Houffalize | 5.385 | +4,0% | 32,2 inw./km² | 167,4 km² | 20,2% | 23,1% |
| Bouillon | 5.292 | −2,1% | 35,6 inw./km² | 148,6 km² | 27,4% | 20,0% |
| Chiny | 5.222 | −0,2% | 45,8 inw./km² | 114,1 km² | 20,6% | 21,8% |
| Musson | 4.715 | +5,2% | 133,3 inw./km² | 35,4 km² | 16,8% | 24,6% |
| Tintigny | 4.635 | +8,9% | 56,6 inw./km² | 81,9 km² | 16,5% | 24,6% |
| La Roche-en-Ardenne | 4.055 | −3,2% | 27,3 inw./km² | 148,5 km² | 24,4% | 18,4% |
| Saint-Léger | 3.806 | +7,8% | 105,0 inw./km² | 36,2 km² | 16,7% | 24,6% |
| Manhay | 3.778 | +11,8% | 31,4 inw./km² | 120,2 km² | 18,6% | 23,4% |
| Erezée | 3.368 | +4,2% | 42,7 inw./km² | 78,9 km² | 24,8% | 19,3% |
| Wellin | 3.241 | +7,1% | 47,8 inw./km² | 67,9 km² | 23,7% | 20,9% |
| Tenneville | 2.872 | +3,0% | 31,2 inw./km² | 92,0 km² | 20,9% | 22,3% |
| Meix-devant-Virton | 2.824 | +1,2% | 51,4 inw./km² | 55,0 km² | 21,5% | 23,2% |
| Rendeux | 2.743 | +6,5% | 39,6 inw./km² | 69,2 km² | 20,7% | 23,4% |
| Sainte-Ode | 2.706 | +8,5% | 27,6 inw./km² | 97,9 km² | 18,6% | 24,4% |
| Fauvillers | 2.536 | +13,4% | 33,9 inw./km² | 74,8 km² | 14,2% | 26,0% |
| Tellin | 2.519 | +2,4% | 44,2 inw./km² | 57,0 km² | 20,6% | 22,8% |
| Martelange | 2.142 | +21,2% | 71,4 inw./km² | 30,0 km² | 12,7% | 26,1% |
| Rouvroy | 2.097 | +0,1% | 74,6 inw./km² | 28,1 km² | 22,1% | 22,9% |
| Herbeumont | 1.731 | +4,4% | 29,6 inw./km² | 58,4 km² | 19,8% | 22,8% |
| Daverdisse | 1.397 | −4,1% | 24,6 inw./km² | 56,9 km² | 24,1% | 22,1% |
Luxemburg ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Luxemburg | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 19,0% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 22,8% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 10,5% | 13,8% |
| Aantal woningen | 152.641 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 23.440 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 79,1 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 22.905 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 9,3% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,17 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 20,4% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 6,32 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Luxemburg?
Luxemburg telt 43 gemeenten. De meest bevolkte is Aarlen, met 31.440 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Luxemburg?
Luxemburg telt 296.370 inwoners in 2026, oftewel 66 inwoners per km².
Welke gemeente in Luxemburg wint de meeste inwoners?
Martelange kent de sterkste groei van Luxemburg over 10 jaar: +21,2%.
De andere provincies
Wapen: Unknown, coverted to SVG by ChristianBier, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Flag_of_Luxembourg.svg: User:SKopp Coat_of_arms_of_the_Province_of_Luxembourg.svg: Unknown, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.