Provincie



Vlaams-Brabant: de gemeenten in cijfers
Vlaams-Brabant (provincie) telt 63 gemeenten en 1.210.797 inwoners op 2.118 km², oftewel 572 inwoners per km². Bevolking: +7,9% tussen 2016 en 2026.
- 1.210.797 inwoners
- 63 gemeenten
- 2.118 km²
- 572 inw./km²
Kaart en records: Vlaams-Brabant
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Vlaams-Brabant
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Leuven | 105.357 | +6,1% | 1.832 inw./km² | 57,5 km² | 17,2% | 18,9% |
| Vilvoorde | 48.413 | +12,5% | 2.244 inw./km² | 21,6 km² | 14,5% | 27,9% |
| Dilbeek | 45.111 | +8,8% | 1.088 inw./km² | 41,5 km² | 21,1% | 24,1% |
| Halle | 43.131 | +12,6% | 958,9 inw./km² | 45,0 km² | 19,8% | 23,2% |
| Grimbergen | 40.491 | +10,2% | 1.047 inw./km² | 38,7 km² | 19,3% | 24,4% |
| Zaventem | 37.518 | +13,6% | 1.354 inw./km² | 27,7 km² | 16,4% | 25,7% |
| Sint-Pieters-Leeuw | 37.055 | +10,6% | 911,1 inw./km² | 40,7 km² | 18,5% | 25,5% |
| Tienen | 36.962 | +8,1% | 507,9 inw./km² | 72,8 km² | 22,8% | 21,8% |
| Asse | 36.018 | +11,2% | 717,2 inw./km² | 50,2 km² | 18,6% | 24,8% |
| Aarschot | 31.948 | +8,2% | 506,8 inw./km² | 63,0 km² | 24,2% | 18,5% |
| Beersel | 26.800 | +8,3% | 881,6 inw./km² | 30,4 km² | 19,2% | 25,8% |
| Overijse | 26.452 | +6,0% | 588,0 inw./km² | 45,0 km² | 20,4% | 24,3% |
| Pajottegem | 25.501 | +4,1% | 212,2 inw./km² | 120,2 km² | 22,6% | 21,2% |
| Diest | 25.196 | +7,0% | 429,1 inw./km² | 58,7 km² | 25,0% | 19,2% |
| Scherpenheuvel-Zichem | 24.537 | +7,5% | 479,7 inw./km² | 51,1 km² | 25,6% | 18,4% |
| Zemst | 23.367 | +1,3% | 540,5 inw./km² | 43,2 km² | 22,6% | 22,1% |
| Herent | 23.287 | +9,8% | 711,3 inw./km² | 32,7 km² | 21,5% | 22,1% |
| Tervuren | 23.179 | +7,4% | 689,4 inw./km² | 33,6 km² | 19,3% | 25,3% |
| Kortenberg | 21.425 | +8,7% | 617,4 inw./km² | 34,7 km² | 20,7% | 23,4% |
| Meise | 20.592 | +9,9% | 587,2 inw./km² | 35,1 km² | 22,6% | 23,0% |
| Londerzeel | 19.598 | +7,2% | 536,5 inw./km² | 36,5 km² | 22,0% | 21,9% |
| Sint-Genesius-Rode | 18.622 | +2,5% | 818,5 inw./km² | 22,8 km² | 21,5% | 24,0% |
| Merchtem | 18.467 | +14,8% | 500,5 inw./km² | 36,9 km² | 21,5% | 22,5% |
| Wemmel | 18.270 | +13,8% | 2.083 inw./km² | 8,8 km² | 19,1% | 25,1% |
| Rotselaar | 17.807 | +8,3% | 478,4 inw./km² | 37,2 km² | 22,0% | 21,7% |
| Machelen | 17.115 | +15,9% | 1.488 inw./km² | 11,5 km² | 14,2% | 27,2% |
| Ternat | 16.742 | +9,5% | 677,5 inw./km² | 24,7 km² | 21,6% | 23,2% |
| Landen | 16.458 | +3,2% | 308,8 inw./km² | 53,3 km² | 22,7% | 22,0% |
| Haacht | 15.811 | +10,6% | 514,3 inw./km² | 30,7 km² | 24,1% | 21,2% |
| Tremelo | 15.372 | +4,3% | 702,2 inw./km² | 21,9 km² | 26,3% | 18,0% |
| Lubbeek | 15.290 | +7,6% | 337,7 inw./km² | 45,3 km² | 25,3% | 20,6% |
| Opwijk | 15.143 | +6,6% | 760,2 inw./km² | 19,9 km² | 20,7% | 23,6% |
| Wezembeek-Oppem | 14.930 | +5,9% | 2.176 inw./km² | 6,9 km² | 20,8% | 25,6% |
| Liedekerke | 14.113 | +9,2% | 1.388 inw./km² | 10,2 km² | 21,8% | 23,9% |
| Kraainem | 13.985 | +2,0% | 2.395 inw./km² | 5,8 km² | 19,1% | 25,7% |
| Affligem | 13.900 | +6,3% | 775,7 inw./km² | 17,9 km² | 20,8% | 23,6% |
| Boortmeerbeek | 13.447 | +11,1% | 716,4 inw./km² | 18,8 km² | 22,3% | 22,8% |
| Keerbergen | 13.447 | +4,8% | 725,3 inw./km² | 18,5 km² | 26,9% | 19,0% |
| Steenokkerzeel | 12.737 | +6,8% | 539,0 inw./km² | 23,6 km² | 21,0% | 23,9% |
| Kampenhout | 12.600 | +7,8% | 374,4 inw./km² | 33,6 km² | 20,2% | 22,3% |
| Roosdaal | 12.163 | +5,8% | 554,9 inw./km² | 21,9 km² | 21,6% | 22,2% |
| Tielt-Winge | 11.585 | +8,5% | 260,2 inw./km² | 44,5 km² | 23,2% | 21,0% |
| Hoeilaart | 11.521 | +5,6% | 561,2 inw./km² | 20,5 km² | 20,6% | 24,5% |
| Oud-Heverlee | 11.414 | +4,0% | 366,1 inw./km² | 31,2 km² | 24,1% | 22,6% |
| Bierbeek | 10.926 | +9,8% | 280,4 inw./km² | 39,0 km² | 22,5% | 22,2% |
| Begijnendijk | 10.668 | +6,1% | 604,1 inw./km² | 17,7 km² | 25,0% | 18,9% |
| Bertem | 10.394 | +6,0% | 346,6 inw./km² | 30,0 km² | 21,3% | 22,9% |
| Holsbeek | 10.283 | +3,5% | 265,2 inw./km² | 38,8 km² | 22,0% | 21,1% |
| Huldenberg | 10.132 | +4,0% | 253,6 inw./km² | 40,0 km² | 22,0% | 22,6% |
| Kapelle-op-den-Bos | 9.848 | +5,1% | 640,7 inw./km² | 15,4 km² | 22,9% | 21,2% |
| Lennik | 9.400 | +4,1% | 302,1 inw./km² | 31,1 km² | 24,6% | 21,2% |
| Zoutleeuw | 8.805 | +5,3% | 188,0 inw./km² | 46,8 km² | 25,3% | 19,1% |
| Boutersem | 8.678 | +6,7% | 278,7 inw./km² | 31,1 km² | 21,3% | 22,2% |
| Kortenaken | 8.046 | +1,5% | 162,7 inw./km² | 49,4 km² | 24,1% | 19,6% |
| Linter | 7.410 | +3,1% | 201,0 inw./km² | 36,9 km² | 23,4% | 20,3% |
| Hoegaarden | 7.016 | +1,8% | 205,6 inw./km² | 34,1 km² | 20,4% | 21,6% |
| Bekkevoort | 6.965 | +13,9% | 186,8 inw./km² | 37,3 km² | 21,5% | 18,5% |
| Geetbets | 6.309 | +5,7% | 177,6 inw./km² | 35,5 km² | 22,1% | 20,8% |
| Drogenbos | 6.067 | +12,9% | 2.427 inw./km² | 2,5 km² | 16,8% | 24,7% |
| Glabbeek | 5.475 | +3,2% | 202,9 inw./km² | 27,0 km² | 23,7% | 19,4% |
| Linkebeek | 4.673 | −1,7% | 1.115 inw./km² | 4,2 km² | 21,9% | 23,4% |
| Pepingen | 4.546 | +2,8% | 126,5 inw./km² | 35,9 km² | 23,8% | 21,5% |
| Bever | 2.279 | +6,0% | 118,5 inw./km² | 19,2 km² | 19,8% | 22,0% |
Vlaams-Brabant ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Vlaams-Brabant | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 20,8% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 22,6% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 11,9% | 13,8% |
| Aantal woningen | 542.504 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 130.833 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 108,1 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 26.927 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 6,8% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,20 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 21,3% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 4,02 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Vlaams-Brabant?
Vlaams-Brabant telt 63 gemeenten. De meest bevolkte is Leuven, met 105.357 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Vlaams-Brabant?
Vlaams-Brabant telt 1.210.797 inwoners in 2026, oftewel 572 inwoners per km².
Welke gemeente in Vlaams-Brabant wint de meeste inwoners?
Machelen kent de sterkste groei van Vlaams-Brabant over 10 jaar: +15,9%.
De andere provincies
Wapen: rode raaf, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: F5JMH, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.