

Huldenberg: bevolking en statistieken
Huldenberg telt 10.132 inwoners (2026) op 40,0 km², oftewel 254 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 361 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,0% tussen 2016 en 2026.
- 10.132 inwoners
- 40,0 km²
- 254 inw./km²
- 58 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Huldenberg op rang 49 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 1,44 in Huldenberg, tegenover gemiddeld 1,20 in Vlaams-Brabant en 1,07 voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 28,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 38° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.595 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Overijse (26.452 inwoners), op 3,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.236 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Huldenberg in cijfers
Alle indicatoren van Huldenberg
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,0% | 20,8% | 21,7% | rang 247 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,6% | 22,6% | 21,5% | rang 158 van 564 |
Wonen
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,3% | – | 34,6% | rang 370 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,3% | – | 15,3% | rang 235 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,4% | – | 79,9% | rang 194 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.387 | 542.504 | 5.783.434 | rang 374 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,85 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 333 van 564 |
Energie
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 89,3% | – | 76,7% | rang 50 van 564 |
Economie
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.209 | 130.833 | 1.170.010 | rang 311 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 119,3 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 132 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 29.072 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 34 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 34.482 € | – | 30.830 € | rang 24 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 405.000 € | – | 302.500 € | rang 93 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,44 | 1,20 | 1,25 | rang 34 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 13,5% | 21,3% | 17,6% | rang 506 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Huldenberg | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,6% | 11,9% | 6,4% | rang 223 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,5% | 6,8% | 7,0% | rang 403 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Huldenberg
Huldenberg telde 9.743 inwoners in 2016 en 10.132 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.981 |
| 2022 | 10.017 |
| 2023 | 10.080 |
| 2024 | 10.083 |
| 2025 | 10.071 |
| 2026 | 10.132 |
Huldenberg op de kaart
Economische sectoren: Huldenberg
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten28,0% ×1,4
- Bouwnijverheid11,9% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,1% ×0,7
- Administratieve en ondersteunende diensten10,2% ×1,6
- Informatie en communicatie6,8% ×1,2
- Overige diensten4,9% ×0,7
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,6% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,2% ×1,0
Zon en temperaturen: Huldenberg
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Huldenberg?
Huldenberg telt 10.132 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 361 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Huldenberg?
Huldenberg beslaat 40,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 254 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Huldenberg?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Huldenberg van 9.743 naar 10.132 inwoners, oftewel +4,0%.
Waar ligt Huldenberg?
Huldenberg ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,783, lengtegraad 4,583.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Huldenberg?
In Huldenberg bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 34.482 € (2023), rang 24 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Huldenberg?
In Huldenberg bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,44 (2025), rang 34 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Huldenberg?
In Huldenberg produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 38°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Huldenberg?
Het dichtst bij Huldenberg liggen Overijse (3,5 km), Tervuren (6,9 km), Waver (7,5 km), Bertem (7,8 km), Wezembeek-Oppem (8,1 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.