Mobiliteit · 2025
Huishoudens zonder wagen: de ranglijst van de gemeenten
Huishoudens zonder wagen: Sint-Joost-ten-Node staat bovenaan met 72,7% en Nandrin sluit de rij met 8,5%. De mediaan van de 564 gemeenten is 17,6%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Huishoudens zonder wagen |
|---|---|---|---|
| 1 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 72,7% |
| 2 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 72,6% |
| 3 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 68,3% |
| 4 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 65,9% |
| 5 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 65,2% |
| 6 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 58,3% |
| 7 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 57,0% |
| 8 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 56,8% |
| 9 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 56,5% |
| 10 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 56,0% |
| 11 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 50,1% |
| 12 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,6% |
| 13 | Leuven | Vlaams-Brabant | 47,1% |
| 14 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 46,9% |
| 15 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 46,4% |
| 16 | Antwerpen | Antwerpen | 44,1% |
| 17 | Luik | Luik | 44,0% |
| 18 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 43,0% |
| 19 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 42,3% |
| 20 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 41,8% |
| 21 | Oostende | West-Vlaanderen | 41,7% |
| 22 | Gent | Oost-Vlaanderen | 41,0% |
| 23 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 40,7% |
| 24 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 38,3% |
| 25 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 36,8% |
| 26 | Charleroi | Henegouwen | 36,1% |
| 27 | Bergen | Henegouwen | 35,0% |
| 28 | Namen | Namen | 34,7% |
| 29 | Verviers | Luik | 34,3% |
| 30 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 33,5% |
| 31 | Seraing | Luik | 32,5% |
| 32 | Dinant | Namen | 31,9% |
| 33 | Mechelen | Antwerpen | 31,7% |
| 33 | Quiévrain | Henegouwen | 31,7% |
| 35 | Hoei | Luik | 31,5% |
| 36 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 31,0% |
| 37 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 30,7% |
| 37 | Dison | Luik | 30,7% |
| 39 | De Panne | West-Vlaanderen | 30,6% |
| 40 | Mortsel | Antwerpen | 30,5% |
| 41 | Spa | Luik | 30,3% |
| 42 | Châtelet | Henegouwen | 30,2% |
| 43 | La Louvière | Henegouwen | 30,0% |
| 44 | Aarlen | Luxemburg | 29,8% |
| 45 | Turnhout | Antwerpen | 29,7% |
| 45 | Doornik | Henegouwen | 29,7% |
| 47 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 29,5% |
| 48 | Brugge | West-Vlaanderen | 29,3% |
| 49 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 28,8% |
| 50 | Boussu | Henegouwen | 28,7% |
| 51 | Farciennes | Henegouwen | 28,1% |
| 51 | Colfontaine | Henegouwen | 28,1% |
| 51 | Saint-Nicolas | Luik | 28,1% |
| 54 | Frameries | Henegouwen | 28,0% |
| 55 | Eeklo | Oost-Vlaanderen | 27,6% |
| 55 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 27,6% |
| 55 | Quaregnon | Henegouwen | 27,6% |
| 58 | Lier | Antwerpen | 27,0% |
| 58 | Tienen | Vlaams-Brabant | 27,0% |
| 60 | Nijvel | Waals-Brabant | 26,9% |
| 60 | Herstal | Luik | 26,9% |
| 62 | Eupen | Luik | 26,7% |
| 63 | Kortrijk | West-Vlaanderen | 26,6% |
| 63 | Vresse-sur-Semois | Namen | 26,6% |
| 65 | Bouillon | Luxemburg | 26,5% |
| 66 | Dour | Henegouwen | 26,3% |
| 67 | Moeskroen | Henegouwen | 26,2% |
| 67 | Ans | Luik | 26,2% |
| 69 | Mesen | West-Vlaanderen | 26,1% |
| 70 | Aalst | Oost-Vlaanderen | 25,8% |
| 71 | De Haan | West-Vlaanderen | 25,7% |
| 71 | Couvin | Namen | 25,7% |
| 73 | Chimay | Henegouwen | 25,6% |
| 74 | Boom | Antwerpen | 25,5% |
| 74 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 25,5% |
| 74 | Kelmis | Luik | 25,5% |
| 74 | Martelange | Luxemburg | 25,5% |
| 78 | Hastière | Namen | 25,4% |
| 79 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 25,3% |
| 79 | Erquelinnes | Henegouwen | 25,3% |
| 81 | Bredene | West-Vlaanderen | 25,2% |
| 81 | Sambreville | Namen | 25,2% |
| 83 | Edingen | Henegouwen | 24,9% |
| 84 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 24,8% |
| 84 | Koksijde | West-Vlaanderen | 24,8% |
| 84 | Manage | Henegouwen | 24,8% |
| 84 | Morlanwelz | Henegouwen | 24,8% |
| 84 | Ciney | Namen | 24,8% |
| 89 | Halle | Vlaams-Brabant | 24,6% |
| 90 | Binche | Henegouwen | 24,5% |
| 90 | Sint-Truiden | Limburg | 24,5% |
| 92 | Aat | Henegouwen | 24,4% |
| 93 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 24,3% |
| 93 | Komen-Waasten | Henegouwen | 24,3% |
| 95 | Fontaine-l’Evêque | Henegouwen | 24,2% |
| 95 | Aubange | Luxemburg | 24,2% |
| 97 | Viroinval | Namen | 24,0% |
| 98 | Hasselt | Limburg | 23,8% |
| 99 | Veurne | West-Vlaanderen | 23,7% |
| 99 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 23,7% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Huishoudens zonder wagen |
|---|---|---|---|
| 548 | Burdinne | Luik | 11,4% |
| 548 | Modave | Luik | 11,4% |
| 548 | Neupré | Luik | 11,4% |
| 553 | Anthisnes | Luik | 11,3% |
| 554 | Fexhe-le-Haut-Clocher | Luik | 11,1% |
| 554 | Gesves | Namen | 11,1% |
| 556 | Olne | Luik | 11,0% |
| 556 | Geer | Luik | 11,0% |
| 558 | Fernelmont | Namen | 10,8% |
| 559 | Thimister-Clermont | Luik | 10,7% |
| 560 | Wasseiges | Luik | 10,6% |
| 561 | La Bruyère | Namen | 10,5% |
| 562 | Faimes | Luik | 10,3% |
| 563 | Verlaine | Luik | 10,1% |
| 564 | Nandrin | Luik | 8,5% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest56,4%
- Antwerpen26,8%
- Henegouwen26,4%
- Luik25,4%
- Oost-Vlaanderen23,8%
- West-Vlaanderen23,1%
- Namen22,4%
- Vlaams-Brabant21,3%
- Luxemburg20,4%
- Waals-Brabant18,5%
- Limburg18,1%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Huishoudens zonder wagen”?
Sint-Joost-ten-Node staat bovenaan voor “Huishoudens zonder wagen”, met 72,7%.
Wat is de mediane waarde van “Huishoudens zonder wagen”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 17,6%.