

Mortsel: bevolking en statistieken
Mortsel telt 26.961 inwoners (2026) op 7,8 km², oftewel 3.465 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 109 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,5% tussen 2016 en 2026.
- 26.961 inwoners
- 7,8 km²
- 3.465 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Mortsel op rang 15 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 26,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Antwerpen voor de indicator “Bevolkingsdichtheid”.
- Nr. 1 van Antwerpen voor de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Gebouwen van na 2001”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.090 voetbalvelden.
- 9,0 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Mortsel in cijfers
Alle indicatoren van Mortsel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,1% | 21,0% | 21,7% | rang 411 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,0% | 22,1% | 21,5% | rang 116 van 564 |
Wonen
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 31,5% | – | 34,6% | rang 310 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 4,6% | – | 15,3% | rang 542 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 74,8% | – | 79,9% | rang 448 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 12.621 | 912.062 | 5.783.434 | rang 113 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,01 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 484 van 564 |
Energie
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 94,0% | – | 76,7% | rang 9 van 564 |
Economie
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.537 | 202.193 | 1.170.010 | rang 117 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 94,1 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 362 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.269 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 146 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.522 € | – | 30.830 € | rang 209 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 439.500 € | – | 302.500 € | rang 56 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 249.000 € | – | 249.900 € | rang 153 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 0,92 | 1,06 | 1,25 | rang 534 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 30,5% | 26,8% | 17,6% | rang 40 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Mortsel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 10,7% | 13,7% | 6,4% | rang 131 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,3% | 9,8% | 7,0% | rang 257 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Mortsel
Mortsel telde 25.551 inwoners in 2016 en 26.961 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.170 |
| 2022 | 26.189 |
| 2023 | 26.391 |
| 2024 | 26.588 |
| 2025 | 26.736 |
| 2026 | 26.961 |
Mortsel op de kaart
Economische sectoren: Mortsel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten26,1% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,6% ×0,8
- Bouwnijverheid8,3% ×0,6
- Informatie en communicatie7,9% ×1,4
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening7,3% ×1,6
- Administratieve en ondersteunende diensten6,5% ×1,0
- Overige diensten6,2% ×0,9
- Kunst, amusement en recreatie5,9% ×1,5
Zon en temperaturen: Mortsel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Mortsel?
Mortsel telt 26.961 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 109 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Mortsel?
Mortsel beslaat 7,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 3.465 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Mortsel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Mortsel van 25.551 naar 26.961 inwoners, oftewel +5,5%.
Waar ligt Mortsel?
Mortsel ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,170, lengtegraad 4,457.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Mortsel?
In Mortsel bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 94,0% (2024), rang 9 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Mortsel?
In Mortsel bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 4,6% (2024), rang 542 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Mortsel?
In Mortsel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Mortsel?
Het dichtst bij Mortsel liggen Edegem (1,9 km), Hove (2,8 km), Boechout (2,9 km), Kontich (4,1 km), Lint (5,4 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.