Provincie



Antwerpen: de gemeenten in cijfers
Antwerpen (provincie) telt 67 gemeenten en 1.931.891 inwoners op 2.856 km², oftewel 676 inwoners per km². Bevolking: +7,0% tussen 2016 en 2026.
- 1.931.891 inwoners
- 67 gemeenten
- 2.856 km²
- 676 inw./km²
Kaart en records: Antwerpen
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Antwerpen
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antwerpen | 565.615 | +7,2% | 2.716 inw./km² | 208,2 km² | 16,1% | 24,6% |
| Mechelen | 90.355 | +6,9% | 1.373 inw./km² | 65,8 km² | 18,3% | 23,3% |
| Turnhout | 48.490 | +12,9% | 855,1 inw./km² | 56,7 km² | 20,4% | 22,9% |
| Heist-op-den-Berg | 44.991 | +6,8% | 519,1 inw./km² | 86,7 km² | 24,4% | 19,5% |
| Geel | 42.650 | +8,7% | 387,0 inw./km² | 110,2 km² | 22,2% | 19,9% |
| Mol | 38.793 | +7,7% | 338,7 inw./km² | 114,5 km² | 23,0% | 20,5% |
| Lier | 38.747 | +11,0% | 777,3 inw./km² | 49,9 km² | 22,7% | 20,0% |
| Brasschaat | 38.529 | +2,3% | 998,7 inw./km² | 38,6 km² | 27,4% | 20,0% |
| Schoten | 34.849 | +2,3% | 1.181 inw./km² | 29,5 km² | 24,2% | 21,1% |
| Brecht | 30.755 | +7,8% | 336,3 inw./km² | 91,5 km² | 23,5% | 20,4% |
| Herentals | 29.163 | +5,2% | 608,2 inw./km² | 48,0 km² | 24,5% | 18,4% |
| Willebroek | 28.923 | +12,3% | 1.057 inw./km² | 27,4 km² | 18,3% | 25,5% |
| Kapellen | 28.190 | +5,4% | 757,4 inw./km² | 37,2 km² | 25,7% | 20,5% |
| Puurs-Sint-Amands | 27.389 | +8,1% | 557,4 inw./km² | 49,1 km² | 22,5% | 21,0% |
| Mortsel | 26.961 | +5,5% | 3.465 inw./km² | 7,8 km² | 20,1% | 23,0% |
| Westerlo | 25.723 | +4,1% | 463,9 inw./km² | 55,5 km² | 24,8% | 19,2% |
| Balen | 23.916 | +7,9% | 327,7 inw./km² | 73,0 km² | 21,5% | 21,0% |
| Nijlen | 23.881 | +5,4% | 609,2 inw./km² | 39,2 km² | 23,0% | 20,4% |
| Edegem | 23.698 | +9,8% | 2.718 inw./km² | 8,7 km² | 25,1% | 22,5% |
| Zoersel | 23.223 | +6,7% | 600,4 inw./km² | 38,7 km² | 27,5% | 19,3% |
| Hoogstraten | 22.525 | +6,3% | 213,7 inw./km² | 105,4 km² | 21,9% | 21,2% |
| Bornem | 22.333 | +6,2% | 483,5 inw./km² | 46,2 km² | 24,9% | 18,8% |
| Sint-Katelijne-Waver | 21.937 | +6,4% | 606,7 inw./km² | 36,2 km² | 22,7% | 21,9% |
| Wuustwezel | 21.902 | +8,3% | 245,0 inw./km² | 89,4 km² | 22,1% | 20,8% |
| Kontich | 21.894 | +4,9% | 919,9 inw./km² | 23,8 km² | 23,5% | 21,6% |
| Schilde | 20.476 | +5,4% | 567,4 inw./km² | 36,1 km² | 27,2% | 20,6% |
| Boom | 19.963 | +12,6% | 2.705 inw./km² | 7,4 km² | 16,9% | 26,1% |
| Ranst | 19.867 | +5,4% | 454,9 inw./km² | 43,7 km² | 25,0% | 20,4% |
| Kasterlee | 19.835 | +8,2% | 274,5 inw./km² | 72,3 km² | 24,6% | 20,0% |
| Kalmthout | 19.826 | +8,1% | 333,7 inw./km² | 59,4 km² | 24,9% | 21,1% |
| Essen | 19.671 | +5,7% | 413,5 inw./km² | 47,6 km² | 21,7% | 22,3% |
| Putte | 19.203 | +11,5% | 546,2 inw./km² | 35,2 km² | 24,1% | 19,6% |
| Stabroek | 19.126 | +3,3% | 892,9 inw./km² | 21,4 km² | 22,9% | 20,8% |
| Beerse | 18.780 | +5,3% | 502,7 inw./km² | 37,4 km² | 21,4% | 21,4% |
| Duffel | 18.203 | +5,3% | 805,4 inw./km² | 22,6 km² | 22,3% | 21,3% |
| Lille | 17.175 | +4,7% | 288,1 inw./km² | 59,6 km² | 23,4% | 19,8% |
| Laakdal | 17.032 | +7,5% | 401,4 inw./km² | 42,4 km² | 23,6% | 19,6% |
| Malle | 16.256 | +7,2% | 313,2 inw./km² | 51,9 km² | 23,8% | 20,3% |
| Ravels | 15.953 | +8,3% | 167,7 inw./km² | 95,1 km² | 22,1% | 21,0% |
| Bonheiden | 15.705 | +6,8% | 538,0 inw./km² | 29,2 km² | 26,0% | 20,8% |
| Rumst | 15.569 | +2,8% | 772,7 inw./km² | 20,1 km² | 22,4% | 21,6% |
| Oud-Turnhout | 15.211 | +14,3% | 388,3 inw./km² | 39,2 km² | 25,0% | 21,3% |
| Aartselaar | 15.085 | +5,8% | 1.369 inw./km² | 11,0 km² | 25,7% | 20,9% |
| Herselt | 14.777 | +2,0% | 282,2 inw./km² | 52,4 km² | 25,9% | 18,6% |
| Boechout | 14.106 | +9,8% | 681,1 inw./km² | 20,7 km² | 24,4% | 20,8% |
| Wommelgem | 13.642 | +8,3% | 1.050 inw./km² | 13,0 km² | 23,1% | 22,3% |
| Zandhoven | 13.529 | +6,0% | 337,4 inw./km² | 40,1 km² | 27,1% | 19,5% |
| Arendonk | 13.426 | +2,2% | 243,4 inw./km² | 55,1 km² | 22,1% | 20,9% |
| Olen | 12.945 | +5,7% | 559,7 inw./km² | 23,1 km² | 22,6% | 20,7% |
| Rijkevorsel | 12.552 | +6,2% | 268,0 inw./km² | 46,8 km² | 20,4% | 22,6% |
| Hemiksem | 12.466 | +11,8% | 2.275 inw./km² | 5,5 km² | 18,7% | 24,4% |
| Berlaar | 12.151 | +8,5% | 495,4 inw./km² | 24,5 km² | 23,9% | 19,8% |
| Retie | 12.076 | +8,8% | 249,0 inw./km² | 48,5 km² | 22,8% | 21,8% |
| Vosselaar | 11.933 | +9,1% | 1.009 inw./km² | 11,8 km² | 21,8% | 22,0% |
| Grobbendonk | 11.608 | +3,6% | 409,2 inw./km² | 28,4 km² | 25,4% | 18,4% |
| Niel | 11.059 | +9,1% | 2.067 inw./km² | 5,3 km² | 17,5% | 25,0% |
| Wijnegem | 10.703 | +14,3% | 1.358 inw./km² | 7,9 km² | 24,6% | 21,2% |
| Hulshout | 10.652 | +3,9% | 612,9 inw./km² | 17,4 km² | 22,9% | 18,6% |
| Meerhout | 10.365 | +2,0% | 283,7 inw./km² | 36,5 km² | 24,1% | 19,7% |
| Dessel | 10.191 | +8,2% | 371,3 inw./km² | 27,4 km² | 21,6% | 21,7% |
| Herenthout | 9.464 | +7,5% | 400,8 inw./km² | 23,6 km² | 25,3% | 18,7% |
| Merksplas | 8.974 | +3,8% | 201,2 inw./km² | 44,6 km² | 23,1% | 20,3% |
| Schelle | 8.777 | +6,3% | 1.121 inw./km² | 7,8 km² | 22,8% | 22,4% |
| Lint | 8.568 | −2,9% | 1.516 inw./km² | 5,7 km² | 23,6% | 21,1% |
| Hove | 8.400 | +3,2% | 1.395 inw./km² | 6,0 km² | 27,0% | 21,8% |
| Vorselaar | 8.056 | +3,6% | 291,7 inw./km² | 27,6 km² | 24,5% | 20,0% |
| Baarle-Hertog | 3.103 | +16,5% | 418,8 inw./km² | 7,4 km² | 21,3% | 23,3% |
Antwerpen ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Antwerpen | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,0% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 22,1% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 13,7% | 13,8% |
| Aantal woningen | 912.062 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 202.193 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 104,7 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 24.329 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 9,8% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,06 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 26,8% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 4,60 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Antwerpen?
Antwerpen telt 67 gemeenten. De meest bevolkte is Antwerpen, met 565.615 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Antwerpen?
Antwerpen telt 1.931.891 inwoners in 2026, oftewel 676 inwoners per km².
Welke gemeente in Antwerpen wint de meeste inwoners?
Baarle-Hertog kent de sterkste groei van Antwerpen over 10 jaar: +16,5%.
De andere provincies
Wapen: CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.