Gemeente · AntwerpenWapen van RanstVlag van Ranst

Ranst: bevolking en statistieken

Ranst telt 19.867 inwoners (2026) op 43,7 km², oftewel 455 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 176 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.

  • 19.867 inwoners
  • 43,7 km²
  • 455 inw./km²
  • 13 m
Locatiekaart: Ranst

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Ranst op rang 28 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,7% in Ranst, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.051 kWh per jaar.

Wist u dat?

Ranst in cijfers

Bevolking
19.867
rang 176 van 565 +5,4%
Bevolkingsdichtheid
455inw./km²
rang 206 van 564
Oppervlakte
43,7km²
rang 277 van 565
Hoogte
13m
rang 468 van 565
Mediane verkoopprijs van huizen
449.000€
rang 51 van 554
Administratief armoederisico
4,7%
rang 484 van 551
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
25,0%
rang 58 van 564
Gebouwen van vóór 1946
17,8%
rang 479 van 564

Alle indicatoren van Ranst

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,0%21,0%21,7%rang 58 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,4%22,1%21,5%rang 416 van 564

Wonen

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)17,8%–34,6%rang 479 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,4%–15,3%rang 155 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,6%–79,9%rang 183 van 564
Aantal woningen (2024)8.701912.0625.783.434rang 193 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,17 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 128 van 564

Energie

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)87,1%–76,7%rang 88 van 564

Economie

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.433202.1931.170.010rang 126 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)122,5 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 112 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)27.813 €24.329 €24.247 €rang 68 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.970 €–30.830 €rang 76 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)449.000 €–302.500 €rang 51 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)287.000 €–249.900 €rang 58 van 299

Mobiliteit

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,341,061,25rang 112 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)14,5%26,8%17,6%rang 474 van 564

Samenleving

IndicatorRanstAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,9%13,7%6,4%rang 462 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,7%9,8%7,0%rang 484 van 551

Bevolkingsevolutie van Ranst

18.70419.14219.58120.0192016: 18.8562017: 18.9812018: 18.9812019: 19.0082020: 19.1872021: 19.2492022: 19.3662023: 19.6092024: 19.7762025: 19.7552026: 19.867201620182020202220242026

Ranst telde 18.856 inwoners in 2016 en 19.867 in 2026.

JaarBevolking
202119.249
202219.366
202319.609
202419.776
202519.755
202619.867

Ranst op de kaart

Economische sectoren: Ranst

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Ranst

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.051kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 101 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 3,9 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Ranst?

Ranst telt 19.867 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 176 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Ranst?

Ranst beslaat 43,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 455 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Ranst?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ranst van 18.856 naar 19.867 inwoners, oftewel +5,4%.

Waar ligt Ranst?

Ranst ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,190, lengtegraad 4,563.

Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Ranst?

In Ranst bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 449.000 € (2025), rang 51 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Ranst?

In Ranst bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ranst?

In Ranst produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.051 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Ranst?

Het dichtst bij Ranst liggen Wommelgem (3,3 km), Wijnegem (5,4 km), Boechout (5,5 km), Schilde (5,6 km), Lier (6,5 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.