Gemeente · AntwerpenWapen van ZandhovenVlag van Zandhoven

Zandhoven: bevolking en statistieken

Zandhoven telt 13.529 inwoners (2026) op 40,1 km², oftewel 337 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 276 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,0% tussen 2016 en 2026.

  • 13.529 inwoners
  • 40,1 km²
  • 337 inw./km²
  • 10 m
Locatiekaart: Zandhoven

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Zandhoven op rang 47 qua bevolking.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 27,1% in Zandhoven, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 135,0 ‰ in Zandhoven, tegenover gemiddeld 104,7 ‰ in Antwerpen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.

Wist u dat?

Zandhoven in cijfers

Bevolking
13.529
rang 276 van 565 +6,0%
Bevolkingsdichtheid
337inw./km²
rang 268 van 564
Oppervlakte
40,1km²
rang 296 van 565
Hoogte
10m
rang 497 van 565
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
27,1%
rang 24 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
135,0‰
rang 48 van 564
Gebouwen van vóór 1946
13,7%
rang 514 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
85,3%
rang 121 van 564

Alle indicatoren van Zandhoven

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)27,1%21,0%21,7%rang 24 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,5%22,1%21,5%rang 489 van 564

Wonen

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)13,7%–34,6%rang 514 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,3%–15,3%rang 160 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,9%–79,9%rang 278 van 564
Aantal woningen (2024)6.121912.0625.783.434rang 279 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,89 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 56 van 564

Energie

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,3%–76,7%rang 121 van 564

Economie

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.826202.1931.170.010rang 198 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)135,0 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 48 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.616 €24.329 €24.247 €rang 125 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.821 €–30.830 €rang 174 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)420.000 €–302.500 €rang 73 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)294.000 €–249.900 €rang 50 van 299

Mobiliteit

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,331,061,25rang 131 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,3%26,8%17,6%rang 424 van 564

Samenleving

IndicatorZandhovenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)4,5%13,7%6,4%rang 411 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,4%9,8%7,0%rang 411 van 551

Bevolkingsevolutie van Zandhoven

12.65412.98413.31313.6432016: 12.7682017: 12.8432018: 12.9852019: 13.0252020: 13.0712021: 13.1242022: 13.1722023: 13.3522024: 13.4452025: 13.4232026: 13.529201620182020202220242026

Zandhoven telde 12.768 inwoners in 2016 en 13.529 in 2026.

JaarBevolking
202113.124
202213.172
202313.352
202413.445
202513.423
202613.529

Zandhoven op de kaart

Economische sectoren: Zandhoven

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Zandhoven

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.037kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 72 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 31 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Zandhoven?

Zandhoven telt 13.529 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 276 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Zandhoven?

Zandhoven beslaat 40,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 337 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Zandhoven?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zandhoven van 12.768 naar 13.529 inwoners, oftewel +6,0%.

Waar ligt Zandhoven?

Zandhoven ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,214, lengtegraad 4,660.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Zandhoven?

In Zandhoven bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 27,1% (2026), rang 24 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Zandhoven?

In Zandhoven bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 135,0 ‰ (2024), rang 48 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zandhoven?

In Zandhoven produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Zandhoven?

Het dichtst bij Zandhoven liggen Nijlen (5,9 km), Grobbendonk (6,0 km), Schilde (6,1 km), Zoersel (7,2 km), Ranst (7,2 km).

Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.