Wonen · 2024
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: de ranglijst van de gemeenten
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: Kraainem staat bovenaan met 90,4% en Froidchapelle sluit de rij met 46,6%. De mediaan van de 564 gemeenten is 79,9%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand |
|---|---|---|---|
| 1 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 90,4% |
| 2 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 89,9% |
| 2 | Neupré | Luik | 89,9% |
| 4 | Vosselaar | Antwerpen | 89,8% |
| 5 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 89,5% |
| 6 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 89,1% |
| 7 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 88,5% |
| 8 | Héron | Luik | 88,4% |
| 9 | Hove | Antwerpen | 88,3% |
| 10 | Rixensart | Waals-Brabant | 88,2% |
| 11 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 88,0% |
| 12 | Zemst | Vlaams-Brabant | 87,3% |
| 13 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 87,2% |
| 14 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 87,1% |
| 14 | Herent | Vlaams-Brabant | 87,1% |
| 16 | Lasne | Waals-Brabant | 86,9% |
| 17 | Chastre | Waals-Brabant | 86,8% |
| 17 | Chaudfontaine | Luik | 86,8% |
| 19 | Roosdaal | Vlaams-Brabant | 86,7% |
| 20 | Waterloo | Waals-Brabant | 86,6% |
| 20 | Marchin | Luik | 86,6% |
| 22 | Bertem | Vlaams-Brabant | 86,5% |
| 22 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | 86,5% |
| 22 | Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 86,5% |
| 25 | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 86,4% |
| 25 | Affligem | Vlaams-Brabant | 86,4% |
| 27 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 86,2% |
| 27 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 86,2% |
| 29 | Boutersem | Vlaams-Brabant | 86,1% |
| 30 | Zoersel | Antwerpen | 86,0% |
| 30 | Ternat | Vlaams-Brabant | 86,0% |
| 30 | Kasteelbrakel | Waals-Brabant | 86,0% |
| 30 | Graven | Waals-Brabant | 86,0% |
| 30 | Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | 86,0% |
| 30 | Lijsem | Luik | 86,0% |
| 36 | Bonheiden | Antwerpen | 85,9% |
| 36 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 85,9% |
| 38 | Nijlen | Antwerpen | 85,8% |
| 38 | Beersel | Vlaams-Brabant | 85,8% |
| 38 | Evergem | Oost-Vlaanderen | 85,8% |
| 38 | Lierde | Oost-Vlaanderen | 85,8% |
| 38 | Beringen | Limburg | 85,8% |
| 43 | Haacht | Vlaams-Brabant | 85,7% |
| 44 | Lint | Antwerpen | 85,6% |
| 44 | Eigenbrakel | Waals-Brabant | 85,6% |
| 46 | Beerse | Antwerpen | 85,5% |
| 46 | Bevekom | Waals-Brabant | 85,5% |
| 46 | Haaltert | Oost-Vlaanderen | 85,5% |
| 46 | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 85,5% |
| 46 | Nieuwerkerken | Limburg | 85,5% |
| 51 | Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 85,4% |
| 52 | Kampenhout | Vlaams-Brabant | 85,3% |
| 53 | Dessel | Antwerpen | 85,2% |
| 54 | Terhulpen | Waals-Brabant | 85,1% |
| 54 | Villers-la-Ville | Waals-Brabant | 85,1% |
| 56 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 85,0% |
| 56 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 85,0% |
| 56 | Berloz | Luik | 85,0% |
| 59 | Lede | Oost-Vlaanderen | 84,9% |
| 59 | Heusden-Zolder | Limburg | 84,9% |
| 61 | Landen | Vlaams-Brabant | 84,8% |
| 61 | Linter | Vlaams-Brabant | 84,8% |
| 61 | Hélécine | Waals-Brabant | 84,8% |
| 61 | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 84,8% |
| 61 | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | 84,8% |
| 61 | As | Limburg | 84,8% |
| 61 | Gingelom | Limburg | 84,8% |
| 68 | Kelmis | Luik | 84,7% |
| 69 | Zonhoven | Limburg | 84,6% |
| 70 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | 84,5% |
| 70 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 84,5% |
| 72 | Herzele | Oost-Vlaanderen | 84,4% |
| 72 | Laarne | Oost-Vlaanderen | 84,4% |
| 72 | Wanze | Luik | 84,4% |
| 75 | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | 84,3% |
| 75 | Lievegem | Oost-Vlaanderen | 84,3% |
| 75 | Jurbeke | Henegouwen | 84,3% |
| 78 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 84,2% |
| 79 | Glabbeek | Vlaams-Brabant | 84,0% |
| 79 | Walhain | Waals-Brabant | 84,0% |
| 79 | Nandrin | Luik | 84,0% |
| 79 | Beyne-Heusay | Luik | 84,0% |
| 79 | Wellen | Limburg | 84,0% |
| 84 | Kapellen | Antwerpen | 83,9% |
| 84 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 83,9% |
| 84 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 83,9% |
| 84 | Wichelen | Oost-Vlaanderen | 83,9% |
| 84 | Diepenbeek | Limburg | 83,9% |
| 89 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 83,8% |
| 89 | Rebecq | Waals-Brabant | 83,8% |
| 89 | Awans | Luik | 83,8% |
| 92 | Kortenaken | Vlaams-Brabant | 83,7% |
| 93 | Meise | Vlaams-Brabant | 83,6% |
| 93 | Court-Saint-Etienne | Waals-Brabant | 83,6% |
| 95 | Incourt | Waals-Brabant | 83,5% |
| 95 | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | 83,5% |
| 95 | Aiseau-Presles | Henegouwen | 83,5% |
| 95 | Amay | Luik | 83,5% |
| 95 | Blegny | Luik | 83,5% |
| 95 | Remicourt | Luik | 83,5% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand |
|---|---|---|---|
| 550 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 58,8% |
| 550 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 58,8% |
| 552 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 58,7% |
| 553 | Viroinval | Namen | 58,4% |
| 554 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 57,7% |
| 554 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 57,7% |
| 556 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 53,9% |
| 557 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 53,8% |
| 558 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 53,4% |
| 558 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 53,4% |
| 560 | Vresse-sur-Semois | Namen | 52,6% |
| 561 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 52,0% |
| 562 | Rendeux | Luxemburg | 51,6% |
| 563 | Hastière | Namen | 48,2% |
| 564 | Froidchapelle | Henegouwen | 46,6% |
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”?
Kraainem staat bovenaan voor “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”, met 90,4%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 79,9%.