

Laarne: bevolking en statistieken
Laarne telt 12.525 inwoners (2026) op 32,6 km², oftewel 384 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 300 van de 565 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,1% tussen 2016 en 2026.
- 12.525 inwoners
- 32,6 km²
- 384 inw./km²
- 10 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Laarne op rang 43 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,4% in Laarne, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 28.252 € in Laarne, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.563 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Wetteren (27.071 inwoners), op 3,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.280 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Laarne in cijfers
Alle indicatoren van Laarne
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,7% | 21,2% | 21,7% | rang 70 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,3% | 21,3% | 21,5% | rang 426 van 564 |
Wonen
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,2% | – | 34,6% | rang 406 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,9% | – | 15,3% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,4% | – | 79,9% | rang 72 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.988 | 769.888 | 5.783.434 | rang 286 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,84 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 240 van 564 |
Energie
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 76,7% | – | 76,7% | rang 281 van 564 |
Economie
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.507 | 171.424 | 1.170.010 | rang 245 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 120,3 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 126 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.252 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 57 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.114 € | – | 30.830 € | rang 66 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 370.000 € | – | 302.500 € | rang 130 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,31 | 1,12 | 1,25 | rang 167 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,3% | 23,8% | 17,6% | rang 424 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Laarne | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,3% | 9,2% | 6,4% | rang 512 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,4% | 7,7% | 7,0% | rang 514 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Laarne
Laarne telde 12.515 inwoners in 2016 en 12.525 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.371 |
| 2022 | 12.518 |
| 2023 | 12.528 |
| 2024 | 12.532 |
| 2025 | 12.496 |
| 2026 | 12.525 |
Laarne op de kaart
Economische sectoren: Laarne
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,5% ×1,0
- Bouwnijverheid17,0% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,6% ×1,0
- Overige diensten7,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten7,0% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij5,4% ×1,3
- Informatie en communicatie5,2% ×0,9
- Verwerkende nijverheid4,6% ×1,0
Zon en temperaturen: Laarne
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Laarne?
Laarne telt 12.525 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 300 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Laarne?
Laarne beslaat 32,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 384 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Laarne?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Laarne van 12.515 naar 12.525 inwoners, oftewel +0,1%.
Waar ligt Laarne?
Laarne ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,029, lengtegraad 3,852.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Laarne?
In Laarne bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Laarne?
In Laarne bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 28.252 € (2023), rang 57 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Laarne?
In Laarne produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Laarne?
Het dichtst bij Laarne liggen Wetteren (3,9 km), Destelbergen (4,3 km), Merelbeke-Melle (6,9 km), Lochristi (7,5 km), Wichelen (8,9 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.