Gemeente · Gent · Oost-VlaanderenWapen van GentVlag van Gent

Gent: bevolking en statistieken

Gent telt 274.042 inwoners (2026) op 157,8 km², oftewel 1.737 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 2 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,6% tussen 2016 en 2026.

  • 274.042 inwoners
  • 157,8 km²
  • 1.737 inw./km²
  • 15 m
Locatiekaart: Gent

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Gent op rang 1 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 27,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.050 kWh per jaar.

Wist u dat?

Gent in cijfers

Bevolking
274.042
rang 2 van 565 +6,6%
Bevolkingsdichtheid
1.737inw./km²
rang 38 van 564
Oppervlakte
158km²
rang 14 van 565
Hoogte
15m
rang 455 van 565
Aantal woningen
152.605
rang 2 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
32.141
rang 2 van 565
Wagens per huishouden
0,78
rang 542 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
16,7%
rang 527 van 564

Alle indicatoren van Gent

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)16,7%21,2%21,7%rang 527 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,4%21,3%21,5%rang 416 van 564

Wonen

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)51,7%–34,6%rang 93 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)9,6%–15,3%rang 472 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,1%–79,9%rang 326 van 564
Aantal woningen (2024)152.605769.8885.783.434rang 2 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,18 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 208 van 564

Energie

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)65,3%–76,7%rang 484 van 564

Economie

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)32.141171.4241.170.010rang 2 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)117,3 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 147 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.043 €25.350 €24.247 €rang 299 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)29.557 €–30.830 €rang 394 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)386.100 €–302.500 €rang 113 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)305.000 €–249.900 €rang 35 van 299

Mobiliteit

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)0,781,121,25rang 542 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)41,0%23,8%17,6%rang 22 van 564

Samenleving

IndicatorGentOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)17,7%9,2%6,4%rang 56 van 564
Administratief armoederisico (2023)11,4%7,7%7,0%rang 90 van 551

Bevolkingsevolutie van Gent

254.477261.849269.222276.5942016: 257.0292017: 259.0832018: 260.3412019: 262.2192020: 263.9272021: 263.7032022: 265.0862023: 268.1222024: 269.5972025: 272.6572026: 274.042201620182020202220242026

Gent telde 257.029 inwoners in 2016 en 274.042 in 2026.

JaarBevolking
2021263.703
2022265.086
2023268.122
2024269.597
2025272.657
2026274.042

Gent op de kaart

Economische sectoren: Gent

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Gent

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.050kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 121 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 123 kWhjun.jul.: 122 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 45 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,2 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 5,0 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Gent?

Gent telt 274.042 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 2 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Gent?

Gent beslaat 157,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.737 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Gent?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Gent van 257.029 naar 274.042 inwoners, oftewel +6,6%.

Waar ligt Gent?

Gent ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,054, lengtegraad 3,725.

Aantal woningen: wat is de waarde in Gent?

In Gent bedraagt de indicator “Aantal woningen” 152.605 (2024), rang 2 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Gent?

In Gent bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 32.141 (2024), rang 2 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Gent?

In Gent produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.050 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Gent?

Het dichtst bij Gent liggen Destelbergen (5,2 km), Evergem (6,2 km), Sint-Martens-Latem (7,3 km), Merelbeke-Melle (8,2 km), Lochristi (8,8 km).

Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Tom Lemmens, CC0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.