Gemeente · Gent · Oost-VlaanderenWapen van LochristiVlag van Lochristi

Lochristi: bevolking en statistieken

Lochristi telt 30.982 inwoners (2026) op 95,3 km², oftewel 325 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 84 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,3% tussen 2016 en 2026.

  • 30.982 inwoners
  • 95,3 km²
  • 325 inw./km²
  • 8 m
Locatiekaart: Lochristi

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Lochristi op rang 14 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.065 kWh per jaar.

Wist u dat?

Lochristi in cijfers

Bevolking
30.982
rang 84 van 565 +4,3%
Bevolkingsdichtheid
325inw./km²
rang 279 van 564
Oppervlakte
95,3km²
rang 84 van 565
Hoogte
8m
rang 512 van 565
Gebouwen van na 2001
23,7%
rang 12 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
3.646
rang 62 van 565
Huishoudens zonder wagen
14,7%
rang 458 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
20,1%
rang 445 van 564

Alle indicatoren van Lochristi

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,5%21,2%21,7%rang 133 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,1%21,3%21,5%rang 445 van 564

Wonen

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)17,0%–34,6%rang 491 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)23,7%–15,3%rang 12 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,0%–79,9%rang 219 van 564
Aantal woningen (2024)13.671769.8885.783.434rang 100 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,95 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 87 van 564

Energie

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)82,6%–76,7%rang 170 van 564

Economie

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.646171.4241.170.010rang 62 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)117,7 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 143 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)27.593 €25.350 €24.247 €rang 77 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)419.000 €–302.500 €rang 75 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)290.000 €–249.900 €rang 54 van 299

Mobiliteit

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,331,121,25rang 131 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)14,7%23,8%17,6%rang 458 van 564

Samenleving

IndicatorLochristiOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,2%9,2%6,4%rang 353 van 564

Bevolkingsevolutie van Lochristi

29.51330.06730.62031.1742016: 29.7052017: 29.8132018: 29.9832019: 30.2602020: 30.4192021: 30.3902022: 30.7442023: 30.9102024: 30.9252025: 30.9162026: 30.982201620182020202220242026

Lochristi telde 29.705 inwoners in 2016 en 30.982 in 2026.

JaarBevolking
202130.390
202230.744
202330.910
202430.925
202530.916
202630.982

Lochristi op de kaart

Economische sectoren: Lochristi

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Lochristi

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.065kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,2 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 5,0 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Lochristi?

Lochristi telt 30.982 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 84 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Lochristi?

Lochristi beslaat 95,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 325 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Lochristi?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lochristi van 29.705 naar 30.982 inwoners, oftewel +4,3%.

Waar ligt Lochristi?

Lochristi ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,095, lengtegraad 3,833.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Lochristi?

In Lochristi bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 23,7% (2024), rang 12 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Lochristi?

In Lochristi bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.646 (2024), rang 62 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lochristi?

In Lochristi produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.065 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Lochristi?

Het dichtst bij Lochristi liggen Destelbergen (5,5 km), Laarne (7,5 km), Gent (8,8 km), Evergem (8,9 km), Lokeren (11 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.