Gemeente · Sint-Niklaas · Oost-VlaanderenWapen van TemseVlag van Temse

Temse: bevolking en statistieken

Temse telt 31.814 inwoners (2026) op 40,1 km², oftewel 793 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 81 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,0% tussen 2016 en 2026.

  • 31.814 inwoners
  • 40,1 km²
  • 793 inw./km²
  • 12 m
Locatiekaart: Temse

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Temse op rang 13 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,6% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.063 kWh per jaar.

Wist u dat?

Temse in cijfers

Bevolking
31.814
rang 81 van 565 +9,0%
Bevolkingsdichtheid
793inw./km²
rang 104 van 564
Oppervlakte
40,1km²
rang 296 van 565
Hoogte
12m
rang 478 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
3.343
rang 80 van 565
Aantal woningen
14.284
rang 93 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
10,3%
rang 140 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
22,7%
rang 148 van 564

Alle indicatoren van Temse

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,6%21,2%21,7%rang 370 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,7%21,3%21,5%rang 148 van 564

Wonen

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)25,4%–34,6%rang 369 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,2%–15,3%rang 198 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)80,2%–79,9%rang 259 van 564
Aantal woningen (2024)14.284769.8885.783.434rang 93 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,73 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 155 van 564

Energie

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)75,6%–76,7%rang 306 van 564

Economie

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.343171.4241.170.010rang 80 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)105,1 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 256 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.971 €25.350 €24.247 €rang 238 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.021 €–30.830 €rang 357 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)320.000 €–302.500 €rang 232 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)262.000 €–249.900 €rang 125 van 299

Mobiliteit

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,181,121,25rang 384 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)20,6%23,8%17,6%rang 175 van 564

Samenleving

IndicatorTemseOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)10,3%9,2%6,4%rang 140 van 564
Administratief armoederisico (2023)8,8%7,7%7,0%rang 171 van 551

Bevolkingsevolutie van Temse

28.80129.93631.07232.2072016: 29.1942017: 29.5152018: 29.5282019: 29.9262020: 30.1962021: 30.2872022: 30.6352023: 31.1912024: 31.2712025: 31.6132026: 31.814201620182020202220242026

Temse telde 29.194 inwoners in 2016 en 31.814 in 2026.

JaarBevolking
202130.287
202230.635
202331.191
202431.271
202531.613
202631.814

Temse op de kaart

Economische sectoren: Temse

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Temse

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.063kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,3 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 5,0 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Temse?

Temse telt 31.814 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 81 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Temse?

Temse beslaat 40,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 793 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Temse?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Temse van 29.194 naar 31.814 inwoners, oftewel +9,0%.

Waar ligt Temse?

Temse ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Sint-Niklaas (arrondissement). Breedtegraad 51,126, lengtegraad 4,213.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Temse?

In Temse bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.343 (2024), rang 80 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Aantal woningen: wat is de waarde in Temse?

In Temse bedraagt de indicator “Aantal woningen” 14.284 (2024), rang 93 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Temse?

In Temse produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.063 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Temse?

Het dichtst bij Temse liggen Bornem (3,7 km), Hamme (6,6 km), Sint-Niklaas (6,7 km), Puurs-Sint-Amands (7,1 km), Niel (8,4 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.