

Sint-Niklaas: bevolking en statistieken
Sint-Niklaas telt 83.400 inwoners (2026) op 84,2 km², oftewel 990 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 19 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +10,9% tussen 2016 en 2026.
- 83.400 inwoners
- 84,2 km²
- 990 inw./km²
- 19 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Sint-Niklaas op rang 4 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.061 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.793 voetbalvelden.
- 2,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Sint-Gillis-Waas, op 6,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Antwerpen (565.615 inwoners), op 19 km.
Sint-Niklaas in cijfers
Alle indicatoren van Sint-Niklaas
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,0% | 21,2% | 21,7% | rang 419 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 24,8% | 21,3% | 21,5% | rang 35 van 564 |
Wonen
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 30,5% | – | 34,6% | rang 317 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,1% | – | 15,3% | rang 337 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,6% | – | 79,9% | rang 380 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 37.321 | 769.888 | 5.783.434 | rang 24 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,53 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 368 van 564 |
Energie
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 69,8% | – | 76,7% | rang 418 van 564 |
Economie
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 7.199 | 171.424 | 1.170.010 | rang 19 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 86,3 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 419 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.383 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 403 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.351 € | – | 30.830 € | rang 453 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 320.000 € | – | 302.500 € | rang 232 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 220.000 € | – | 249.900 € | rang 215 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,01 | 1,12 | 1,25 | rang 511 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 27,6% | 23,8% | 17,6% | rang 55 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 13,3% | 9,2% | 6,4% | rang 93 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 11,5% | 7,7% | 7,0% | rang 88 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Sint-Niklaas
Sint-Niklaas telde 75.208 inwoners in 2016 en 83.400 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 79.357 |
| 2022 | 80.167 |
| 2023 | 81.138 |
| 2024 | 81.863 |
| 2025 | 82.661 |
| 2026 | 83.400 |
Sint-Niklaas op de kaart
Economische sectoren: Sint-Niklaas
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,4% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen17,1% ×1,1
- Bouwnijverheid14,0% ×1,0
- Overige diensten7,2% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×0,9
- Informatie en communicatie5,3% ×1,0
- Horeca5,1% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,8% ×1,0
Zon en temperaturen: Sint-Niklaas
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sint-Niklaas?
Sint-Niklaas telt 83.400 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 19 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sint-Niklaas?
Sint-Niklaas beslaat 84,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 990 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sint-Niklaas?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Sint-Niklaas van 75.208 naar 83.400 inwoners, oftewel +10,9%.
Waar ligt Sint-Niklaas?
Sint-Niklaas ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Sint-Niklaas (arrondissement). Breedtegraad 51,164, lengtegraad 4,139.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Sint-Niklaas?
In Sint-Niklaas bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 7.199 (2024), rang 19 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Sint-Niklaas?
In Sint-Niklaas bedraagt de indicator “Aantal woningen” 37.321 (2024), rang 24 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Sint-Niklaas?
In Sint-Niklaas produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.061 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sint-Niklaas?
Het dichtst bij Sint-Niklaas liggen Sint-Gillis-Waas (6,1 km), Temse (6,7 km), Waasmunster (7,2 km), Hamme (8,1 km), Stekene (8,3 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Wikibelgiaan, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.