

Sint-Gillis-Waas: bevolking en statistieken
Sint-Gillis-Waas telt 20.272 inwoners (2026) op 55,5 km², oftewel 365 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 170 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,6% tussen 2016 en 2026.
- 20.272 inwoners
- 55,5 km²
- 365 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Sint-Gillis-Waas op rang 28 qua bevolking.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 26.639 € in Sint-Gillis-Waas, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.069 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.772 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Stekene, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Sint-Niklaas (83.400 inwoners), op 6,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.276 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Sint-Gillis-Waas in cijfers
Alle indicatoren van Sint-Gillis-Waas
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,9% | 21,2% | 21,7% | rang 259 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 21,3% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 20,3% | – | 34,6% | rang 445 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,7% | – | 15,3% | rang 40 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,4% | – | 79,9% | rang 148 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.101 | 769.888 | 5.783.434 | rang 178 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,49 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 179 van 564 |
Energie
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,7% | – | 76,7% | rang 262 van 564 |
Economie
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.050 | 171.424 | 1.170.010 | rang 164 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 298 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.639 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 123 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.021 € | – | 30.830 € | rang 157 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 361.201 € | – | 302.500 € | rang 146 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 257.000 € | – | 249.900 € | rang 135 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,29 | 1,12 | 1,25 | rang 198 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,9% | 23,8% | 17,6% | rang 379 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,0% | 9,2% | 6,4% | rang 248 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 7,7% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Sint-Gillis-Waas
Sint-Gillis-Waas telde 19.204 inwoners in 2016 en 20.272 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.590 |
| 2022 | 19.716 |
| 2023 | 19.932 |
| 2024 | 20.144 |
| 2025 | 20.139 |
| 2026 | 20.272 |
Sint-Gillis-Waas op de kaart
Economische sectoren: Sint-Gillis-Waas
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,0% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,8% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,3% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij9,5% ×2,3
- Administratieve en ondersteunende diensten8,1% ×1,2
- Overige diensten7,3% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,2% ×1,1
- Informatie en communicatie4,1% ×0,7
Zon en temperaturen: Sint-Gillis-Waas
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sint-Gillis-Waas?
Sint-Gillis-Waas telt 20.272 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 170 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sint-Gillis-Waas?
Sint-Gillis-Waas beslaat 55,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 365 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sint-Gillis-Waas?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Sint-Gillis-Waas van 19.204 naar 20.272 inwoners, oftewel +5,6%.
Waar ligt Sint-Gillis-Waas?
Sint-Gillis-Waas ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Sint-Niklaas (arrondissement). Breedtegraad 51,219, lengtegraad 4,124.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Sint-Gillis-Waas?
In Sint-Gillis-Waas bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 21,7% (2024), rang 40 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Sint-Gillis-Waas?
In Sint-Gillis-Waas bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 26.639 € (2023), rang 123 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Sint-Gillis-Waas?
In Sint-Gillis-Waas produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.069 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sint-Gillis-Waas?
Het dichtst bij Sint-Gillis-Waas liggen Stekene (6,0 km), Sint-Niklaas (6,1 km), Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht (12 km), Temse (12 km), Waasmunster (12 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Jorisboschmans, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.