Gemeente · Sint-Niklaas · Oost-Vlaanderen

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht: bevolking en statistieken

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht telt 88.344 inwoners (2026) op 206,5 km², oftewel 428 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 17 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.

  • 88.344 inwoners
  • 206,5 km²
  • 428 inw./km²
  • 9 m
Locatiekaart: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht op rang 3 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.

Wist u dat?

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht in cijfers

Bevolking
88.344
rang 17 van 565 +6,3%
Bevolkingsdichtheid
428inw./km²
rang 215 van 564
Oppervlakte
206km²
rang 5 van 565
Hoogte
9m
rang 505 van 565
Aantal woningen
40.020
rang 20 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
8.106
rang 17 van 565
Wagens per huishouden
1,14
rang 428 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
8,9%
rang 177 van 564

Alle indicatoren van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,6%21,2%21,7%rang 199 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,9%21,3%21,5%rang 232 van 564

Wonen

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)24,0%–34,6%rang 387 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,4%–15,3%rang 191 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,9%–79,9%rang 278 van 564
Aantal woningen (2024)40.020769.8885.783.434rang 20 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,59 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 109 van 564

Energie

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)74,5%–76,7%rang 323 van 564

Economie

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)8.106171.4241.170.010rang 17 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)91,8 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 388 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.447 €25.350 €24.247 €rang 130 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)338.000 €–302.500 €rang 189 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)260.000 €–249.900 €rang 127 van 299

Mobiliteit

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,141,121,25rang 428 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)21,1%23,8%17,6%rang 162 van 564

Samenleving

IndicatorBeveren-Kruibeke-ZwijndrechtOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)8,9%9,2%6,4%rang 177 van 564

Bevolkingsevolutie van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht

82.28084.56586.85089.1352016: 83.0712017: 83.5202018: 83.8512019: 84.4692020: 85.0472021: 85.1102022: 85.7542023: 86.9032024: 87.4902025: 87.9272026: 88.344201620182020202220242026

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht telde 83.071 inwoners in 2016 en 88.344 in 2026.

JaarBevolking
202185.110
202285.754
202386.903
202487.490
202587.927
202688.344

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht op de kaart

Economische sectoren: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.060kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 55 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,3 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 5,0 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht telt 88.344 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 17 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht beslaat 206,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 428 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht van 83.071 naar 88.344 inwoners, oftewel +6,3%.

Waar ligt Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Sint-Niklaas (arrondissement). Breedtegraad 51,197, lengtegraad 4,287.

Aantal woningen: wat is de waarde in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

In Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht bedraagt de indicator “Aantal woningen” 40.020 (2024), rang 20 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

In Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 8.106 (2024), rang 17 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

In Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?

Het dichtst bij Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht liggen Hemiksem (7,1 km), Schelle (7,8 km), Antwerpen (8,3 km), Temse (9,4 km), Aartselaar (10,0 km).