Bevolking · 2026
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: de ranglijst van de gemeenten
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: Sint-Jans-Molenbeek staat bovenaan met 29,6% en Koksijde sluit de rij met 10,4%. De mediaan van de 564 gemeenten is 21,5%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|
| 1 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 29,6% |
| 2 | Dison | Luik | 28,0% |
| 3 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 27,9% |
| 4 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 27,8% |
| 5 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 27,7% |
| 6 | Léglise | Luxemburg | 27,4% |
| 7 | Machelen | Vlaams-Brabant | 27,2% |
| 8 | Mesen | West-Vlaanderen | 27,0% |
| 9 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 26,6% |
| 10 | Farciennes | Henegouwen | 26,5% |
| 11 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 26,2% |
| 12 | Boom | Antwerpen | 26,1% |
| 12 | Martelange | Luxemburg | 26,1% |
| 14 | Fauvillers | Luxemburg | 26,0% |
| 15 | Beersel | Vlaams-Brabant | 25,8% |
| 16 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 25,7% |
| 16 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 25,7% |
| 16 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 25,7% |
| 16 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 25,7% |
| 20 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 25,6% |
| 20 | Héron | Luik | 25,6% |
| 20 | Neufchâteau | Luxemburg | 25,6% |
| 23 | Willebroek | Antwerpen | 25,5% |
| 23 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 25,5% |
| 23 | Verviers | Luik | 25,5% |
| 26 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 25,4% |
| 27 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 25,3% |
| 27 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 25,3% |
| 29 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 25,2% |
| 30 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 25,1% |
| 30 | Colfontaine | Henegouwen | 25,1% |
| 30 | Saint-Nicolas | Luik | 25,1% |
| 33 | Niel | Antwerpen | 25,0% |
| 34 | Hamois | Namen | 24,9% |
| 35 | Asse | Vlaams-Brabant | 24,8% |
| 35 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 24,8% |
| 35 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 24,8% |
| 38 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 24,7% |
| 38 | Seraing | Luik | 24,7% |
| 40 | Antwerpen | Antwerpen | 24,6% |
| 40 | Herstal | Luik | 24,6% |
| 40 | Musson | Luxemburg | 24,6% |
| 40 | Saint-Léger | Luxemburg | 24,6% |
| 40 | Tintigny | Luxemburg | 24,6% |
| 45 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 24,5% |
| 45 | Charleroi | Henegouwen | 24,5% |
| 45 | Grâce-Hollogne | Luik | 24,5% |
| 45 | Attert | Luxemburg | 24,5% |
| 49 | Hemiksem | Antwerpen | 24,4% |
| 49 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | 24,4% |
| 49 | Brugelette | Henegouwen | 24,4% |
| 49 | Moeskroen | Henegouwen | 24,4% |
| 49 | Sainte-Ode | Luxemburg | 24,4% |
| 54 | Overijse | Vlaams-Brabant | 24,3% |
| 55 | Wasseiges | Luik | 24,2% |
| 55 | Habay | Luxemburg | 24,2% |
| 57 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | 24,1% |
| 57 | Hélécine | Waals-Brabant | 24,1% |
| 57 | Clavier | Luik | 24,1% |
| 57 | Villers-Le-Bouillet | Luik | 24,1% |
| 57 | Berloz | Luik | 24,1% |
| 57 | Assesse | Namen | 24,1% |
| 63 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 24,0% |
| 63 | Tubeke | Waals-Brabant | 24,0% |
| 63 | Nassogne | Luxemburg | 24,0% |
| 66 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | 23,9% |
| 66 | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 23,9% |
| 66 | Chastre | Waals-Brabant | 23,9% |
| 66 | Estaimpuis | Henegouwen | 23,9% |
| 66 | Bastenaken | Luxemburg | 23,9% |
| 71 | Rebecq | Waals-Brabant | 23,8% |
| 71 | Walhain | Waals-Brabant | 23,8% |
| 73 | Libin | Luxemburg | 23,7% |
| 73 | La Bruyère | Namen | 23,7% |
| 75 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 23,6% |
| 75 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 23,6% |
| 75 | Affligem | Vlaams-Brabant | 23,6% |
| 75 | Manage | Henegouwen | 23,6% |
| 75 | Momignies | Henegouwen | 23,6% |
| 80 | Menen | West-Vlaanderen | 23,5% |
| 80 | Burdinne | Luik | 23,5% |
| 80 | Paliseul | Luxemburg | 23,5% |
| 83 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 23,4% |
| 83 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 23,4% |
| 83 | Genepiën | Waals-Brabant | 23,4% |
| 83 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 23,4% |
| 83 | Lontzen | Luik | 23,4% |
| 83 | Braives | Luik | 23,4% |
| 83 | Rendeux | Luxemburg | 23,4% |
| 83 | Manhay | Luxemburg | 23,4% |
| 91 | Mechelen | Antwerpen | 23,3% |
| 91 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 23,3% |
| 91 | Incourt | Waals-Brabant | 23,3% |
| 91 | Marchin | Luik | 23,3% |
| 91 | Ans | Luik | 23,3% |
| 91 | Flémalle | Luik | 23,3% |
| 91 | Aubange | Luxemburg | 23,3% |
| 98 | Halle | Vlaams-Brabant | 23,2% |
| 98 | Ternat | Vlaams-Brabant | 23,2% |
| 98 | Chièvres | Henegouwen | 23,2% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|
| 548 | Zutendaal | Limburg | 18,0% |
| 551 | Bredene | West-Vlaanderen | 17,9% |
| 551 | Wellen | Limburg | 17,9% |
| 553 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 17,7% |
| 553 | Viroinval | Namen | 17,7% |
| 555 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 17,6% |
| 556 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 15,1% |
| 557 | Vresse-sur-Semois | Namen | 14,9% |
| 558 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 14,2% |
| 558 | De Panne | West-Vlaanderen | 14,2% |
| 560 | De Haan | West-Vlaanderen | 13,2% |
| 561 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 12,8% |
| 562 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 12,2% |
| 563 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 12,0% |
| 564 | Koksijde | West-Vlaanderen | 10,4% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest23,5%
- Luxemburg22,8%
- Vlaams-Brabant22,6%
- Henegouwen22,3%
- Luik22,2%
- Antwerpen22,1%
- Waals-Brabant21,8%
- Namen21,4%
- Oost-Vlaanderen21,3%
- Limburg20,0%
- West-Vlaanderen19,9%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”?
Sint-Jans-Molenbeek staat bovenaan voor “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”, met 29,6%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 21,5%.