

Tervuren: bevolking en statistieken
Tervuren telt 23.179 inwoners (2026) op 33,6 km², oftewel 689 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 141 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,4% tussen 2016 en 2026.
- 23.179 inwoners
- 33,6 km²
- 689 inw./km²
- 91 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Tervuren op rang 18 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 25,3% in Tervuren, tegenover gemiddeld 22,6% in Vlaams-Brabant en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 34,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.709 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wezembeek-Oppem, op 1,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Oudergem (35.659 inwoners), op 5,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.284 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Tervuren in cijfers
Alle indicatoren van Tervuren
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,3% | 20,8% | 21,7% | rang 453 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 25,3% | 22,6% | 21,5% | rang 27 van 564 |
Wonen
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,0% | – | 34,6% | rang 410 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,8% | – | 15,3% | rang 410 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 86,2% | – | 79,9% | rang 27 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.848 | 542.504 | 5.783.434 | rang 161 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,55 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 449 van 564 |
Energie
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 91,0% | – | 76,7% | rang 33 van 564 |
Economie
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.177 | 130.833 | 1.170.010 | rang 150 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,9 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 367 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 30.601 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 15 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 35.814 € | – | 30.830 € | rang 9 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 597.500 € | – | 302.500 € | rang 14 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 335.000 € | – | 249.900 € | rang 15 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,29 | 1,20 | 1,25 | rang 198 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,5% | 21,3% | 17,6% | rang 242 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Tervuren | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 23,3% | 11,9% | 6,4% | rang 36 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,8% | 6,8% | 7,0% | rang 377 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Tervuren
Tervuren telde 21.572 inwoners in 2016 en 23.179 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.861 |
| 2022 | 22.852 |
| 2023 | 23.101 |
| 2024 | 23.077 |
| 2025 | 23.246 |
| 2026 | 23.179 |
Tervuren op de kaart
Economische sectoren: Tervuren
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten34,6% ×1,7
- Informatie en communicatie9,9% ×1,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen9,2% ×0,6
- Bouwnijverheid8,7% ×0,6
- Administratieve en ondersteunende diensten7,9% ×1,2
- Onderwijs5,1% ×2,1
- Overige diensten4,5% ×0,7
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Tervuren
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tervuren?
Tervuren telt 23.179 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 141 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tervuren?
Tervuren beslaat 33,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 689 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tervuren?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Tervuren van 21.572 naar 23.179 inwoners, oftewel +7,4%.
Waar ligt Tervuren?
Tervuren ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,817, lengtegraad 4,500.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Tervuren?
In Tervuren bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 35.814 € (2023), rang 9 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Tervuren?
In Tervuren bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 25,3% (2026), rang 27 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Tervuren?
In Tervuren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tervuren?
Het dichtst bij Tervuren liggen Wezembeek-Oppem (1,9 km), Kraainem (3,6 km), Overijse (4,4 km), Oudergem (5,1 km), Sint-Pieters-Woluwe (5,6 km).
Wapen: Evil berry, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.