Samenleving · 2026
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: de ranglijst van de gemeenten
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: Baarle-Hertog staat bovenaan met 55,1% en Horebeke sluit de rij met 1,1%. De mediaan van de 564 gemeenten is 6,4%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit |
|---|---|---|---|
| 1 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 55,1% |
| 2 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 50,5% |
| 3 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,4% |
| 3 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,4% |
| 5 | Raeren | Luik | 48,6% |
| 6 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 44,9% |
| 7 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 39,4% |
| 8 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 38,7% |
| 9 | Kelmis | Luik | 38,5% |
| 10 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 37,9% |
| 11 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 37,5% |
| 12 | Hamont-Achel | Limburg | 37,3% |
| 13 | Ravels | Antwerpen | 36,2% |
| 14 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 35,8% |
| 15 | Aubange | Luxemburg | 35,7% |
| 16 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 34,3% |
| 16 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 34,3% |
| 18 | Estaimpuis | Henegouwen | 34,2% |
| 19 | Lanaken | Limburg | 33,8% |
| 20 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 33,2% |
| 21 | Komen-Waasten | Henegouwen | 32,4% |
| 22 | Hoogstraten | Antwerpen | 31,9% |
| 23 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 31,4% |
| 23 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 31,4% |
| 25 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 30,9% |
| 26 | Voeren | Limburg | 29,7% |
| 27 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 29,5% |
| 28 | Moeskroen | Henegouwen | 28,0% |
| 29 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 26,4% |
| 30 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 24,5% |
| 31 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 24,1% |
| 31 | Kinrooi | Limburg | 24,1% |
| 33 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 24,0% |
| 34 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 23,7% |
| 35 | Aarlen | Luxemburg | 23,6% |
| 36 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 23,3% |
| 37 | Antwerpen | Antwerpen | 23,2% |
| 37 | Turnhout | Antwerpen | 23,2% |
| 39 | Leuven | Vlaams-Brabant | 22,6% |
| 40 | Essen | Antwerpen | 22,1% |
| 41 | Maasmechelen | Limburg | 21,7% |
| 42 | Riemst | Limburg | 21,6% |
| 43 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 21,5% |
| 44 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 21,3% |
| 45 | Luik | Luik | 21,1% |
| 46 | Lommel | Limburg | 20,6% |
| 47 | Pelt | Limburg | 20,2% |
| 48 | Messancy | Luxemburg | 20,1% |
| 49 | Plombières | Luik | 19,8% |
| 50 | Lontzen | Luik | 19,2% |
| 51 | Martelange | Luxemburg | 18,7% |
| 52 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 18,4% |
| 53 | Saint-Nicolas | Luik | 18,3% |
| 54 | Waterloo | Waals-Brabant | 18,2% |
| 55 | Maaseik | Limburg | 17,8% |
| 56 | Gent | Oost-Vlaanderen | 17,7% |
| 56 | Bergen | Henegouwen | 17,7% |
| 58 | Eupen | Luik | 17,5% |
| 59 | Terhulpen | Waals-Brabant | 17,3% |
| 59 | Herstal | Luik | 17,3% |
| 61 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 16,8% |
| 62 | Zelzate | Oost-Vlaanderen | 16,7% |
| 62 | La Louvière | Henegouwen | 16,7% |
| 64 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 16,6% |
| 64 | Charleroi | Henegouwen | 16,6% |
| 66 | Arendonk | Antwerpen | 16,5% |
| 66 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 16,5% |
| 68 | Overijse | Vlaams-Brabant | 16,4% |
| 68 | Tubeke | Waals-Brabant | 16,4% |
| 70 | Asse | Vlaams-Brabant | 16,2% |
| 71 | Bocholt | Limburg | 16,1% |
| 72 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 16,0% |
| 73 | Farciennes | Henegouwen | 15,8% |
| 74 | Machelen | Vlaams-Brabant | 15,6% |
| 75 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 15,5% |
| 75 | Seraing | Luik | 15,5% |
| 77 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 15,3% |
| 78 | Boom | Antwerpen | 15,2% |
| 79 | Mesen | West-Vlaanderen | 14,9% |
| 80 | Quaregnon | Henegouwen | 14,8% |
| 81 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 14,7% |
| 82 | Menen | West-Vlaanderen | 14,6% |
| 83 | Dilsen-Stokkem | Limburg | 14,4% |
| 84 | Pecq | Henegouwen | 14,2% |
| 85 | Châtelet | Henegouwen | 14,1% |
| 86 | Dison | Luik | 13,9% |
| 87 | Retie | Antwerpen | 13,7% |
| 87 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | 13,7% |
| 87 | Doornik | Henegouwen | 13,7% |
| 90 | Roeselare | West-Vlaanderen | 13,6% |
| 90 | Grâce-Hollogne | Luik | 13,6% |
| 90 | Verviers | Luik | 13,6% |
| 93 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 13,3% |
| 94 | Jurbeke | Henegouwen | 13,2% |
| 95 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 13,1% |
| 95 | Genk | Limburg | 13,1% |
| 97 | Mechelen | Antwerpen | 12,9% |
| 98 | Merksplas | Antwerpen | 12,8% |
| 98 | Mol | Antwerpen | 12,8% |
| 100 | Beersel | Vlaams-Brabant | 12,7% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit |
|---|---|---|---|
| 549 | La Bruyère | Namen | 2,7% |
| 551 | Lierde | Oost-Vlaanderen | 2,6% |
| 551 | Jalhay | Luik | 2,6% |
| 551 | Cerfontaine | Namen | 2,6% |
| 554 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 2,5% |
| 554 | Ferrières | Luik | 2,5% |
| 554 | Gesves | Namen | 2,5% |
| 557 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 2,3% |
| 557 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 2,3% |
| 557 | Wellin | Luxemburg | 2,3% |
| 560 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 2,2% |
| 561 | Burdinne | Luik | 2,1% |
| 562 | Ohey | Namen | 2,0% |
| 563 | Koekelare | West-Vlaanderen | 1,7% |
| 564 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 1,1% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest36,7%
- Antwerpen13,7%
- Henegouwen12,7%
- Limburg12,3%
- Vlaams-Brabant11,9%
- Luik11,6%
- Waals-Brabant10,7%
- Luxemburg10,5%
- Oost-Vlaanderen9,2%
- West-Vlaanderen7,6%
- Namen6,1%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”?
Baarle-Hertog staat bovenaan voor “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”, met 55,1%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 6,4%.