Samenleving · 2023
Administratief armoederisico: de ranglijst van de gemeenten
Administratief armoederisico: Sint-Joost-ten-Node staat bovenaan met 32,8% en Zemst sluit de rij met 3,4%. De mediaan van de 551 gemeenten is 7,0%.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Administratief armoederisico |
|---|---|---|---|
| 1 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 32,8% |
| 2 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 31,3% |
| 3 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 28,0% |
| 4 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 26,2% |
| 5 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 26,0% |
| 6 | Charleroi | Henegouwen | 24,4% |
| 7 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 24,3% |
| 8 | Dison | Luik | 24,1% |
| 9 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 23,7% |
| 10 | Luik | Luik | 23,5% |
| 11 | Verviers | Luik | 23,3% |
| 12 | Farciennes | Henegouwen | 22,0% |
| 13 | Seraing | Luik | 21,4% |
| 14 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,9% |
| 15 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,5% |
| 15 | Quiévrain | Henegouwen | 20,5% |
| 15 | Colfontaine | Henegouwen | 20,5% |
| 18 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 19,4% |
| 18 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 19,4% |
| 20 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 19,3% |
| 21 | Châtelet | Henegouwen | 19,0% |
| 22 | Momignies | Henegouwen | 18,5% |
| 22 | Saint-Nicolas | Luik | 18,5% |
| 24 | Boussu | Henegouwen | 18,3% |
| 25 | Antwerpen | Antwerpen | 18,1% |
| 26 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 18,0% |
| 27 | Quaregnon | Henegouwen | 17,7% |
| 28 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 17,6% |
| 29 | Herstal | Luik | 17,5% |
| 30 | La Louvière | Henegouwen | 17,4% |
| 31 | Chimay | Henegouwen | 16,7% |
| 31 | Couvin | Namen | 16,7% |
| 33 | Dour | Henegouwen | 16,3% |
| 33 | Bergen | Henegouwen | 16,3% |
| 33 | Hoei | Luik | 16,3% |
| 36 | Erquelinnes | Henegouwen | 16,0% |
| 36 | Bouillon | Luxemburg | 16,0% |
| 38 | Frameries | Henegouwen | 15,8% |
| 39 | Dinant | Namen | 15,5% |
| 40 | Hastière | Namen | 15,4% |
| 41 | Fontaine-l’Evêque | Henegouwen | 15,2% |
| 42 | Kelmis | Luik | 15,1% |
| 43 | Eupen | Luik | 14,9% |
| 44 | Aiseau-Presles | Henegouwen | 14,8% |
| 44 | Manage | Henegouwen | 14,8% |
| 44 | Ans | Luik | 14,8% |
| 47 | Grâce-Hollogne | Luik | 14,5% |
| 48 | Courcelles | Henegouwen | 14,3% |
| 48 | Viroinval | Namen | 14,3% |
| 50 | Moeskroen | Henegouwen | 14,1% |
| 51 | Froidchapelle | Henegouwen | 14,0% |
| 52 | Vresse-sur-Semois | Namen | 13,9% |
| 52 | Namen | Namen | 13,9% |
| 54 | Binche | Henegouwen | 13,8% |
| 55 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 13,6% |
| 55 | Anderlues | Henegouwen | 13,6% |
| 57 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 13,5% |
| 57 | Fleurus | Henegouwen | 13,5% |
| 59 | Doornik | Henegouwen | 13,4% |
| 60 | Flémalle | Luik | 13,2% |
| 61 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 13,1% |
| 62 | Sivry-Rance | Henegouwen | 12,9% |
| 62 | Morlanwelz | Henegouwen | 12,9% |
| 62 | Beyne-Heusay | Luik | 12,9% |
| 65 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 12,8% |
| 65 | Wezet | Luik | 12,8% |
| 67 | Oupeye | Luik | 12,6% |
| 68 | Komen-Waasten | Henegouwen | 12,5% |
| 69 | Merbes-le-Château | Henegouwen | 12,4% |
| 69 | Daverdisse | Luxemburg | 12,4% |
| 69 | Sambreville | Namen | 12,4% |
| 72 | Hensies | Henegouwen | 12,3% |
| 73 | Engis | Luik | 12,2% |
| 73 | Herbeumont | Luxemburg | 12,2% |
| 75 | Péruwelz | Henegouwen | 12,1% |
| 75 | Beauraing | Namen | 12,1% |
| 77 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 12,0% |
| 77 | Beaumont | Henegouwen | 12,0% |
| 79 | Saint-Ghislain | Henegouwen | 11,9% |
| 79 | Spa | Luik | 11,9% |
| 79 | Houyet | Namen | 11,9% |
| 82 | Florenville | Luxemburg | 11,8% |
| 82 | Doische | Namen | 11,8% |
| 84 | Philippeville | Namen | 11,7% |
| 85 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 11,6% |
| 85 | Vielsalm | Luxemburg | 11,6% |
| 85 | Gedinne | Namen | 11,6% |
| 88 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 11,5% |
| 88 | Thuin | Henegouwen | 11,5% |
| 90 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 11,4% |
| 90 | Gent | Oost-Vlaanderen | 11,4% |
| 90 | Bernissart | Henegouwen | 11,4% |
| 90 | Fléron | Luik | 11,4% |
| 94 | Comblain-au-Pont | Luik | 11,3% |
| 94 | Saint-Hubert | Luxemburg | 11,3% |
| 96 | Oostende | West-Vlaanderen | 11,1% |
| 96 | Rouvroy | Luxemburg | 11,1% |
| 98 | Antoing | Henegouwen | 11,0% |
| 98 | Pepinster | Luik | 11,0% |
| 98 | Virton | Luxemburg | 11,0% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Administratief armoederisico |
|---|---|---|---|
| 536 | As | Limburg | 4,0% |
| 536 | La Bruyère | Namen | 4,0% |
| 539 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 3,9% |
| 540 | Schelle | Antwerpen | 3,8% |
| 540 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 3,8% |
| 540 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 3,8% |
| 540 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 3,8% |
| 544 | Laakdal | Antwerpen | 3,7% |
| 544 | Holsbeek | Vlaams-Brabant | 3,7% |
| 544 | Zedelgem | West-Vlaanderen | 3,7% |
| 547 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 3,6% |
| 547 | Hoegaarden | Vlaams-Brabant | 3,6% |
| 549 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 3,5% |
| 549 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 3,5% |
| 551 | Zemst | Vlaams-Brabant | 3,4% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest21,7%
- Henegouwen14,8%
- Luik14,1%
- Namen10,5%
- Antwerpen9,8%
- Luxemburg9,3%
- Waals-Brabant8,3%
- Oost-Vlaanderen7,7%
- Limburg6,9%
- West-Vlaanderen6,8%
- Vlaams-Brabant6,8%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Administratief armoederisico”?
Sint-Joost-ten-Node staat bovenaan voor “Administratief armoederisico”, met 32,8%.
Wat is de mediane waarde van “Administratief armoederisico”?
De mediaan van de 551 gerangschikte gemeenten is 7,0%.