

Oostende: bevolking en statistieken
Oostende telt 73.000 inwoners (2026) op 41,3 km², oftewel 1.769 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 22 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,4% tussen 2016 en 2026.
- 73.000 inwoners
- 41,3 km²
- 1.769 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Oostende op rang 3 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 30,0% in Oostende, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 16,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.122 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van West-Vlaanderen voor de indicator “Bevolkingsdichtheid”.
- Nr. 1 van West-Vlaanderen voor de indicator “Administratief armoederisico”.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.779 voetbalvelden.
- 4,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Oostende in cijfers
Alle indicatoren van Oostende
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,0% | 25,3% | 21,7% | rang 9 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,0% | 19,9% | 21,5% | rang 548 van 564 |
Wonen
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 31,5% | – | 34,6% | rang 310 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,0% | – | 15,3% | rang 369 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 71,4% | – | 79,9% | rang 491 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 53.600 | 736.010 | 5.783.434 | rang 13 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,28 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 76 van 564 |
Energie
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 70,5% | – | 76,7% | rang 410 van 564 |
Economie
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 6.328 | 148.653 | 1.170.010 | rang 23 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 86,7 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 416 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.099 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 369 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 27.643 € | – | 30.830 € | rang 476 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 305.000 € | – | 302.500 € | rang 271 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 214.900 € | – | 249.900 € | rang 232 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 0,74 | 1,11 | 1,25 | rang 546 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 41,7% | 23,1% | 17,6% | rang 21 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Oostende | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 12,6% | 7,6% | 6,4% | rang 102 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 11,1% | 6,8% | 7,0% | rang 96 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Oostende
Oostende telde 70.600 inwoners in 2016 en 73.000 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 71.755 |
| 2022 | 71.557 |
| 2023 | 72.175 |
| 2024 | 72.586 |
| 2025 | 72.817 |
| 2026 | 73.000 |
Oostende op de kaart
Economische sectoren: Oostende
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,9% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,2% ×1,1
- Horeca11,1% ×2,0
- Bouwnijverheid10,9% ×0,8
- Overige diensten7,6% ×1,1
- Kunst, amusement en recreatie5,6% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten5,0% ×0,8
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,7% ×1,0
Zon en temperaturen: Oostende
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oostende?
Oostende telt 73.000 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 22 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oostende?
Oostende beslaat 41,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.769 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oostende?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oostende van 70.600 naar 73.000 inwoners, oftewel +3,4%.
Waar ligt Oostende?
Oostende ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oostende (arrondissement). Breedtegraad 51,226, lengtegraad 2,919.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Oostende?
In Oostende bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 30,0% (2026), rang 9 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Aantal woningen: wat is de waarde in Oostende?
In Oostende bedraagt de indicator “Aantal woningen” 53.600 (2024), rang 13 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oostende?
In Oostende produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.122 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oostende?
Het dichtst bij Oostende liggen Bredene (4,0 km), Oudenburg (7,3 km), Middelkerke (8,3 km), Gistel (8,4 km), De Haan (9,5 km).
Wapen: CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Joseph Tilley, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.