

De Haan: bevolking en statistieken
De Haan telt 12.682 inwoners (2026) op 46,2 km², oftewel 274 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 296 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +0,5% tussen 2016 en 2026.
- 12.682 inwoners
- 46,2 km²
- 274 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat De Haan op rang 34 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 38,7% in De Haan, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.126 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.471 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Bredene, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Blankenberge (20.741 inwoners), op 8,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.504 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
De Haan in cijfers
Alle indicatoren van De Haan
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 38,7% | 25,3% | 21,7% | rang 4 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 13,2% | 19,9% | 21,5% | rang 560 van 564 |
Wonen
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 14,0% | – | 34,6% | rang 512 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,1% | – | 15,3% | rang 86 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 59,7% | – | 79,9% | rang 548 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 22.190 | 736.010 | 5.783.434 | rang 41 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 9,00 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 28 van 564 |
Energie
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 82,0% | – | 76,7% | rang 179 van 564 |
Economie
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.386 | 148.653 | 1.170.010 | rang 269 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 109,3 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 222 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.934 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 65 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.609 € | – | 30.830 € | rang 390 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 330.000 € | – | 302.500 € | rang 206 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 225.000 € | – | 249.900 € | rang 205 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,03 | 1,11 | 1,25 | rang 502 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 25,7% | 23,1% | 17,6% | rang 71 van 564 |
Samenleving
| Indicator | De Haan | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 7,6% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,4% | 6,8% | 7,0% | rang 247 van 551 |
Bevolkingsevolutie van De Haan
De Haan telde 12.622 inwoners in 2016 en 12.682 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.789 |
| 2022 | 12.740 |
| 2023 | 12.782 |
| 2024 | 12.718 |
| 2025 | 12.627 |
| 2026 | 12.682 |
De Haan op de kaart
Economische sectoren: De Haan
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,2% ×0,8
- Horeca14,5% ×2,6
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,8% ×0,9
- Bouwnijverheid10,4% ×0,8
- Overige diensten6,6% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Exploitatie van en handel in onroerend goed5,8% ×1,9
- Kunst, amusement en recreatie5,7% ×1,4
Zon en temperaturen: De Haan
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft De Haan?
De Haan telt 12.682 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 296 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van De Haan?
De Haan beslaat 46,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 274 inwoners per km².
Groeit de bevolking van De Haan?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van De Haan van 12.622 naar 12.682 inwoners, oftewel +0,5%.
Waar ligt De Haan?
De Haan ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oostende (arrondissement). Breedtegraad 51,273, lengtegraad 3,034.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in De Haan?
In De Haan bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 38,7% (2026), rang 4 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in De Haan?
In De Haan bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 59,7% (2024), rang 548 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in De Haan?
In De Haan produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.126 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van De Haan?
Het dichtst bij De Haan liggen Bredene (6,0 km), Blankenberge (8,1 km), Zuienkerke (8,6 km), Oostende (9,5 km), Oudenburg (10 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.