

Zuienkerke: bevolking en statistieken
Zuienkerke telt 2.641 inwoners (2026) op 48,9 km², oftewel 54,0 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 552 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −2,6% tussen 2016 en 2026.
- 2.641 inwoners
- 48,9 km²
- 54 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Zuienkerke op rang 60 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 185,9 ‰ in Zuienkerke, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,2% in Zuienkerke, tegenover gemiddeld 19,9% in West-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 19,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.109 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van West-Vlaanderen voor de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”.
- Nr. 1 van West-Vlaanderen voor de indicator “Wagens per huishouden”.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.849 voetbalvelden.
- 7,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Zuienkerke in cijfers
Alle indicatoren van Zuienkerke
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,4% | 25,3% | 21,7% | rang 30 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,2% | 19,9% | 21,5% | rang 545 van 564 |
Wonen
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 28,7% | – | 34,6% | rang 332 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,1% | – | 15,3% | rang 243 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,6% | – | 79,9% | rang 349 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 1.463 | 736.010 | 5.783.434 | rang 545 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,82 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 97 van 564 |
Energie
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 82,0% | – | 76,7% | rang 179 van 564 |
Economie
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 491 | 148.653 | 1.170.010 | rang 488 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 185,9 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 3 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.355 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 140 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.088 € | – | 30.830 € | rang 151 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 373.000 € | – | 302.500 € | rang 129 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,34 | 1,11 | 1,25 | rang 112 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,9% | 23,1% | 17,6% | rang 449 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Zuienkerke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,1% | 7,6% | 6,4% | rang 525 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,2% | 6,8% | 7,0% | rang 339 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Zuienkerke
Zuienkerke telde 2.711 inwoners in 2016 en 2.641 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 2.750 |
| 2022 | 2.709 |
| 2023 | 2.751 |
| 2024 | 2.676 |
| 2025 | 2.657 |
| 2026 | 2.641 |
Zuienkerke op de kaart
Economische sectoren: Zuienkerke
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij19,1% ×4,6
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,9% ×0,8
- Bouwnijverheid12,8% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,8% ×0,8
- Horeca7,5% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Verwerkende nijverheid4,3% ×0,9
- Informatie en communicatie3,9% ×0,7
Zon en temperaturen: Zuienkerke
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zuienkerke?
Zuienkerke telt 2.641 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 552 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zuienkerke?
Zuienkerke beslaat 48,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 54 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zuienkerke?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zuienkerke van 2.711 naar 2.641 inwoners, oftewel −2,6%.
Waar ligt Zuienkerke?
Zuienkerke ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Brugge (arrondissement). Breedtegraad 51,265, lengtegraad 3,156.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Zuienkerke?
In Zuienkerke bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 185,9 ‰ (2024), rang 3 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Zuienkerke?
In Zuienkerke bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,2% (2026), rang 545 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zuienkerke?
In Zuienkerke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.109 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zuienkerke?
Het dichtst bij Zuienkerke liggen Blankenberge (5,4 km), Brugge (7,8 km), De Haan (8,6 km), Damme (9,0 km), Jabbeke (9,9 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.