Economie · 2024
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: Sint-Martens-Latem staat bovenaan met 249,8 ‰ en Aubange sluit de rij met 29,0 ‰. De mediaan van de 564 gemeenten is 102,2 ‰. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 249,8 ‰ |
| 2 | Lasne | Waals-Brabant | 219,0 ‰ |
| 3 | Zuienkerke | West-Vlaanderen | 185,9 ‰ |
| 4 | Schilde | Antwerpen | 184,1 ‰ |
| 5 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 181,3 ‰ |
| 6 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 174,1 ‰ |
| 7 | Alveringem | West-Vlaanderen | 172,5 ‰ |
| 8 | Pittem | West-Vlaanderen | 171,6 ‰ |
| 9 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 171,1 ‰ |
| 10 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 165,5 ‰ |
| 11 | Damme | West-Vlaanderen | 164,6 ‰ |
| 12 | Thimister-Clermont | Luik | 162,5 ‰ |
| 13 | Wingene | West-Vlaanderen | 160,8 ‰ |
| 14 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 157,8 ‰ |
| 15 | Kontich | Antwerpen | 157,6 ‰ |
| 16 | Terhulpen | Waals-Brabant | 156,7 ‰ |
| 17 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 153,7 ‰ |
| 18 | Heuvelland | West-Vlaanderen | 151,1 ‰ |
| 18 | Ardooie | West-Vlaanderen | 151,1 ‰ |
| 18 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 151,1 ‰ |
| 21 | Waterloo | Waals-Brabant | 150,0 ‰ |
| 22 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 149,6 ‰ |
| 23 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 149,0 ‰ |
| 24 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 147,6 ‰ |
| 25 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 147,5 ‰ |
| 26 | Anzegem | West-Vlaanderen | 147,1 ‰ |
| 27 | Waasmunster | Oost-Vlaanderen | 146,8 ‰ |
| 28 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 145,9 ‰ |
| 29 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | 145,0 ‰ |
| 30 | Wommelgem | Antwerpen | 143,9 ‰ |
| 31 | Vleteren | West-Vlaanderen | 143,0 ‰ |
| 32 | Staden | West-Vlaanderen | 142,0 ‰ |
| 33 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 141,6 ‰ |
| 34 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 141,4 ‰ |
| 35 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 140,7 ‰ |
| 36 | Hooglede | West-Vlaanderen | 140,1 ‰ |
| 37 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 139,9 ‰ |
| 38 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 139,4 ‰ |
| 39 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 139,1 ‰ |
| 40 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 138,3 ‰ |
| 41 | Graven | Waals-Brabant | 137,9 ‰ |
| 42 | Weismes | Luik | 137,7 ‰ |
| 43 | Walhain | Waals-Brabant | 137,3 ‰ |
| 44 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 137,1 ‰ |
| 45 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 136,5 ‰ |
| 46 | Maldegem | Oost-Vlaanderen | 136,1 ‰ |
| 47 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 135,6 ‰ |
| 48 | Zandhoven | Antwerpen | 135,0 ‰ |
| 49 | Tielt | West-Vlaanderen | 134,6 ‰ |
| 50 | Incourt | Waals-Brabant | 134,3 ‰ |
| 51 | Kortemark | West-Vlaanderen | 134,1 ‰ |
| 51 | Deerlijk | West-Vlaanderen | 134,1 ‰ |
| 51 | Stoumont | Luik | 134,1 ‰ |
| 54 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 134,0 ‰ |
| 55 | Aartselaar | Antwerpen | 133,0 ‰ |
| 56 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 132,9 ‰ |
| 56 | Pepingen | Vlaams-Brabant | 132,9 ‰ |
| 56 | Veurne | West-Vlaanderen | 132,9 ‰ |
| 59 | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 131,9 ‰ |
| 60 | Deinze | Oost-Vlaanderen | 131,6 ‰ |
| 61 | Overijse | Vlaams-Brabant | 131,5 ‰ |
| 62 | Itter | Waals-Brabant | 131,3 ‰ |
| 63 | Genepiën | Waals-Brabant | 131,1 ‰ |
| 64 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 130,9 ‰ |
| 64 | Ledegem | West-Vlaanderen | 130,9 ‰ |
| 64 | Hasselt | Limburg | 130,9 ‰ |
| 67 | Dentergem | West-Vlaanderen | 130,8 ‰ |
| 68 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | 130,4 ‰ |
| 69 | Rixensart | Waals-Brabant | 130,2 ‰ |
| 70 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 130,0 ‰ |
| 70 | Bevekom | Waals-Brabant | 130,0 ‰ |
| 72 | Zedelgem | West-Vlaanderen | 129,9 ‰ |
| 72 | Moorslede | West-Vlaanderen | 129,9 ‰ |
| 74 | Sprimont | Luik | 129,7 ‰ |
| 75 | Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 129,6 ‰ |
| 76 | Waver | Waals-Brabant | 129,3 ‰ |
| 77 | Hoogstraten | Antwerpen | 128,8 ‰ |
| 77 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 128,8 ‰ |
| 79 | Lendelede | West-Vlaanderen | 128,3 ‰ |
| 79 | Aubel | Luik | 128,3 ‰ |
| 79 | Herk-de-Stad | Limburg | 128,3 ‰ |
| 82 | Bever | Vlaams-Brabant | 128,1 ‰ |
| 83 | Bonheiden | Antwerpen | 127,6 ‰ |
| 83 | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 127,6 ‰ |
| 85 | Hove | Antwerpen | 127,5 ‰ |
| 85 | Koekelare | West-Vlaanderen | 127,5 ‰ |
| 87 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 127,3 ‰ |
| 88 | Koksijde | West-Vlaanderen | 126,9 ‰ |
| 89 | Alken | Limburg | 126,6 ‰ |
| 90 | Ternat | Vlaams-Brabant | 126,5 ‰ |
| 90 | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | 126,5 ‰ |
| 92 | Zulte | Oost-Vlaanderen | 126,4 ‰ |
| 93 | Waregem | West-Vlaanderen | 126,2 ‰ |
| 93 | Nandrin | Luik | 126,2 ‰ |
| 93 | Assesse | Namen | 126,2 ‰ |
| 96 | Wijnegem | Antwerpen | 126,1 ‰ |
| 96 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 126,1 ‰ |
| 98 | Kalmthout | Antwerpen | 126,0 ‰ |
| 99 | Glabbeek | Vlaams-Brabant | 125,8 ‰ |
| 100 | Kasteelbrakel | Waals-Brabant | 125,4 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 550 | Charleroi | Henegouwen | 50,6 ‰ |
| 551 | Dison | Luik | 50,5 ‰ |
| 552 | Martelange | Luxemburg | 50,4 ‰ |
| 553 | Messancy | Luxemburg | 46,7 ‰ |
| 554 | Aarlen | Luxemburg | 45,1 ‰ |
| 555 | Seraing | Luik | 44,7 ‰ |
| 556 | Quaregnon | Henegouwen | 44,4 ‰ |
| 557 | Châtelet | Henegouwen | 44,1 ‰ |
| 558 | Musson | Luxemburg | 43,7 ‰ |
| 559 | Farciennes | Henegouwen | 41,4 ‰ |
| 560 | Boussu | Henegouwen | 41,2 ‰ |
| 561 | Kelmis | Luik | 39,1 ‰ |
| 562 | Colfontaine | Henegouwen | 37,5 ‰ |
| 563 | Saint-Nicolas | Luik | 36,5 ‰ |
| 564 | Aubange | Luxemburg | 29,0 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Waals-Brabant121,0 ‰
- West-Vlaanderen120,3 ‰
- Vlaams-Brabant108,1 ‰
- Oost-Vlaanderen106,4 ‰
- Antwerpen104,7 ‰
- Limburg103,8 ‰
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest97,7 ‰
- Namen91,0 ‰
- Luik79,4 ‰
- Luxemburg79,1 ‰
- Henegouwen66,2 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”?
Sint-Martens-Latem staat bovenaan voor “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”, met 249,8 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 102,2 ‰.