Gemeente · Tielt · West-VlaanderenWapen van OostrozebekeVlag van Oostrozebeke

Oostrozebeke: bevolking en statistieken

Oostrozebeke telt 7.972 inwoners (2026) op 16,7 km², oftewel 476 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 415 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,5% tussen 2016 en 2026.

  • 7.972 inwoners
  • 16,7 km²
  • 476 inw./km²
  • 13 m
Locatiekaart: Oostrozebeke

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Oostrozebeke op rang 54 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 21,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.071 kWh per jaar.

Wist u dat?

Oostrozebeke in cijfers

Bevolking
7.972
rang 415 van 565 +3,5%
Bevolkingsdichtheid
476inw./km²
rang 199 van 564
Oppervlakte
16,7km²
rang 505 van 565
Hoogte
13m
rang 468 van 565
Mediane verkoopprijs van appartementen
179.000€
rang 270 van 299
Gebouwen van vóór 1946
19,5%
rang 456 van 564
Administratief armoederisico
5,5%
rang 403 van 551
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
20,9%
rang 363 van 564

Alle indicatoren van Oostrozebeke

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,1%25,3%21,7%rang 333 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,9%19,9%21,5%rang 363 van 564

Wonen

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)19,5%–34,6%rang 456 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,4%–15,3%rang 155 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)80,5%–79,9%rang 243 van 564
Aantal woningen (2024)3.884736.0105.783.434rang 398 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)3,76 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 342 van 564

Energie

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)73,2%–76,7%rang 355 van 564

Economie

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.033148.6531.170.010rang 349 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)129,6 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 75 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)23.409 €24.427 €24.247 €rang 343 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.786 €–30.830 €rang 280 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)300.000 €–302.500 €rang 283 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)179.000 €–249.900 €rang 270 van 299

Mobiliteit

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,281,111,25rang 217 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,7%23,1%17,6%rang 335 van 564

Samenleving

IndicatorOostrozebekeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,8%7,6%6,4%rang 266 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,5%6,8%7,0%rang 403 van 551

Bevolkingsevolutie van Oostrozebeke

7.6457.8037.9618.1192016: 7.7002017: 7.7772018: 7.8492019: 7.9322020: 7.9562021: 7.9432022: 7.9722023: 8.0212024: 8.0642025: 8.0132026: 7.972201620182020202220242026

Oostrozebeke telde 7.700 inwoners in 2016 en 7.972 in 2026.

JaarBevolking
20217.943
20227.972
20238.021
20248.064
20258.013
20267.972

Oostrozebeke op de kaart

Economische sectoren: Oostrozebeke

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Oostrozebeke

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.071kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
4,2°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,2 °Cfeb.: 4,6 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,0 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 7,8 °Cdec.: 5,1 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Oostrozebeke?

Oostrozebeke telt 7.972 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 415 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Oostrozebeke?

Oostrozebeke beslaat 16,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 476 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Oostrozebeke?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oostrozebeke van 7.700 naar 7.972 inwoners, oftewel +3,5%.

Waar ligt Oostrozebeke?

Oostrozebeke ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 50,917, lengtegraad 3,333.

Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Oostrozebeke?

In Oostrozebeke bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 179.000 € (2025), rang 270 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Oostrozebeke?

In Oostrozebeke bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 19,5% (2024), rang 456 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oostrozebeke?

In Oostrozebeke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.071 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Oostrozebeke?

Het dichtst bij Oostrozebeke liggen Wielsbeke (2,7 km), Ingelmunster (5,6 km), Waregem (6,1 km), Harelbeke (6,8 km), Deerlijk (7,2 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.