

Lendelede: bevolking en statistieken
Lendelede telt 5.863 inwoners (2026) op 13,3 km², oftewel 442 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 466 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,0% tussen 2016 en 2026.
- 5.863 inwoners
- 13,3 km²
- 442 inw./km²
- 39 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Lendelede op rang 56 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 25,3% in Lendelede, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.859 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Izegem (29.444 inwoners), op 3,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.304 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lendelede in cijfers
Alle indicatoren van Lendelede
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,3% | 25,3% | 21,7% | rang 46 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,3% | 19,9% | 21,5% | rang 426 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,6% | – | 34,6% | rang 396 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,4% | – | 15,3% | rang 226 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,1% | – | 79,9% | rang 267 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 2.644 | 736.010 | 5.783.434 | rang 484 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,27 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 391 van 564 |
Energie
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 74,1% | – | 76,7% | rang 333 van 564 |
Economie
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 752 | 148.653 | 1.170.010 | rang 429 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 128,3 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 79 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.254 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 282 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.485 € | – | 30.830 € | rang 211 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 281.250 € | – | 302.500 € | rang 339 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,22 | 1,11 | 1,25 | rang 325 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,5% | 23,1% | 17,6% | rang 291 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lendelede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 7,6% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,5% | 6,8% | 7,0% | rang 403 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lendelede
Lendelede telde 5.746 inwoners in 2016 en 5.863 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 5.766 |
| 2022 | 5.803 |
| 2023 | 5.863 |
| 2024 | 5.881 |
| 2025 | 5.849 |
| 2026 | 5.863 |
Lendelede op de kaart
Economische sectoren: Lendelede
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,9% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,8% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij7,8% ×1,9
- Verwerkende nijverheid6,8% ×1,4
- Overige diensten6,1% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten5,3% ×0,8
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening3,3% ×0,7
Zon en temperaturen: Lendelede
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lendelede?
Lendelede telt 5.863 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 466 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lendelede?
Lendelede beslaat 13,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 442 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lendelede?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lendelede van 5.746 naar 5.863 inwoners, oftewel +2,0%.
Waar ligt Lendelede?
Lendelede ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,886, lengtegraad 3,237.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Lendelede?
In Lendelede bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 25,3% (2026), rang 46 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Aantal woningen: wat is de waarde in Lendelede?
In Lendelede bedraagt de indicator “Aantal woningen” 2.644 (2024), rang 484 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lendelede?
In Lendelede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lendelede?
Het dichtst bij Lendelede liggen Izegem (3,8 km), Ingelmunster (4,1 km), Kuurne (5,1 km), Harelbeke (6,2 km), Kortrijk (6,8 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.