

Harelbeke: bevolking en statistieken
Harelbeke telt 30.605 inwoners (2026) op 29,4 km², oftewel 1.041 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 88 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +11,1% tussen 2016 en 2026.
- 30.605 inwoners
- 29,4 km²
- 1.041 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Harelbeke op rang 11 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.118 voetbalvelden.
- 2,7 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kuurne, op 2,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kortrijk (81.523 inwoners), op 4,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.280 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Harelbeke in cijfers
Alle indicatoren van Harelbeke
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,2% | 25,3% | 21,7% | rang 229 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,3% | 19,9% | 21,5% | rang 302 van 564 |
Wonen
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,9% | – | 34,6% | rang 389 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,3% | – | 15,3% | rang 282 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,4% | – | 79,9% | rang 194 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 13.977 | 736.010 | 5.783.434 | rang 97 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,27 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 300 van 564 |
Energie
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 67,1% | – | 76,7% | rang 456 van 564 |
Economie
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.975 | 148.653 | 1.170.010 | rang 100 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 97,2 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 332 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.467 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 338 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.488 € | – | 30.830 € | rang 311 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 255.000 € | – | 302.500 € | rang 411 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 215.000 € | – | 249.900 € | rang 230 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,17 | 1,11 | 1,25 | rang 394 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,6% | 23,1% | 17,6% | rang 235 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Harelbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 9,1% | 7,6% | 6,4% | rang 172 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 6,8% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Harelbeke
Harelbeke telde 27.536 inwoners in 2016 en 30.605 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 28.614 |
| 2022 | 29.095 |
| 2023 | 29.574 |
| 2024 | 29.904 |
| 2025 | 30.311 |
| 2026 | 30.605 |
Harelbeke op de kaart
Economische sectoren: Harelbeke
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,7% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,1% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,5% ×1,0
- Verwerkende nijverheid7,5% ×1,6
- Overige diensten7,4% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,7% ×1,0
- Horeca4,3% ×0,8
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,2% ×0,9
Zon en temperaturen: Harelbeke
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Harelbeke?
Harelbeke telt 30.605 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 88 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Harelbeke?
Harelbeke beslaat 29,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.041 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Harelbeke?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Harelbeke van 27.536 naar 30.605 inwoners, oftewel +11,1%.
Waar ligt Harelbeke?
Harelbeke ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,857, lengtegraad 3,313.
Aantal woningen: wat is de waarde in Harelbeke?
In Harelbeke bedraagt de indicator “Aantal woningen” 13.977 (2024), rang 97 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Harelbeke?
In Harelbeke bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 2.975 (2024), rang 100 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Harelbeke?
In Harelbeke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Harelbeke?
Het dichtst bij Harelbeke liggen Kuurne (2,0 km), Deerlijk (2,8 km), Kortrijk (4,6 km), Lendelede (6,2 km), Zwevegem (6,5 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.