

Aalter: bevolking en statistieken
Aalter telt 29.862 inwoners (2026) op 119,8 km², oftewel 249 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 91 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 29.862 inwoners
- 119,8 km²
- 249 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Aalter op rang 15 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 149,0 ‰ in Aalter, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 16.786 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Beernem, op 10,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Deinze (46.380 inwoners), op 12 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.284 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Aalter in cijfers
Alle indicatoren van Aalter
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,8% | 21,2% | 21,7% | rang 113 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,4% | 21,3% | 21,5% | rang 496 van 564 |
Wonen
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,0% | – | 34,6% | rang 467 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,7% | – | 15,3% | rang 40 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,8% | – | 79,9% | rang 174 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 14.099 | 769.888 | 5.783.434 | rang 95 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,37 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 72 van 564 |
Energie
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 80,8% | – | 76,7% | rang 204 van 564 |
Economie
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 4.449 | 171.424 | 1.170.010 | rang 46 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 149,0 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 23 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.103 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 98 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.530 € | – | 30.830 € | rang 106 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 367.000 € | – | 302.500 € | rang 137 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 248.250 € | – | 249.900 € | rang 154 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,25 | 1,12 | 1,25 | rang 276 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,2% | 23,8% | 17,6% | rang 302 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Aalter | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,0% | 9,2% | 6,4% | rang 368 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,6% | 7,7% | 7,0% | rang 498 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Aalter
Aalter telde 28.435 inwoners in 2016 en 29.862 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 29.242 |
| 2022 | 29.340 |
| 2023 | 29.529 |
| 2024 | 29.787 |
| 2025 | 29.830 |
| 2026 | 29.862 |
Aalter op de kaart
Economische sectoren: Aalter
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,1% ×1,0
- Bouwnijverheid16,5% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij8,3% ×2,0
- Overige diensten6,1% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten5,7% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,7% ×1,2
- Informatie en communicatie4,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Aalter
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Aalter?
Aalter telt 29.862 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 91 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Aalter?
Aalter beslaat 119,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 249 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Aalter?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Aalter van 28.435 naar 29.862 inwoners, oftewel +5,0%.
Waar ligt Aalter?
Aalter ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,083, lengtegraad 3,450.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Aalter?
In Aalter bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 149,0 ‰ (2024), rang 23 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Aalter?
In Aalter bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 21,7% (2024), rang 40 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Aalter?
In Aalter produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.071 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Aalter?
Het dichtst bij Aalter liggen Beernem (10 km), Lievegem (11 km), Deinze (12 km), Tielt (13 km), Wingene (13 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.