Gemeente · Tielt · West-VlaanderenWapen van DentergemVlag van Dentergem

Dentergem: bevolking en statistieken

Dentergem telt 8.824 inwoners (2026) op 26,1 km², oftewel 338 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 389 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.

  • 8.824 inwoners
  • 26,1 km²
  • 338 inw./km²
  • 12 m
Locatiekaart: Dentergem

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Dentergem op rang 51 qua bevolking.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,05 ‰ in Dentergem, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 130,8 ‰ in Dentergem, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Wist u dat?

Dentergem in cijfers

Bevolking
8.824
rang 389 van 565 +5,4%
Bevolkingsdichtheid
338inw./km²
rang 266 van 564
Oppervlakte
26,1km²
rang 434 van 565
Hoogte
12m
rang 478 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
8,05‰
rang 54 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
130,8‰
rang 67 van 564
Administratief armoederisico
5,0%
rang 450 van 551
Wagens per huishouden
1,32
rang 147 van 564

Alle indicatoren van Dentergem

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,2%25,3%21,7%rang 330 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,9%19,9%21,5%rang 232 van 564

Wonen

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,4%–34,6%rang 398 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,2%–15,3%rang 59 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)80,3%–79,9%rang 254 van 564
Aantal woningen (2024)3.810736.0105.783.434rang 405 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)8,05 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 54 van 564

Energie

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)76,1%–76,7%rang 293 van 564

Economie

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.154148.6531.170.010rang 322 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)130,8 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 67 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.037 €24.427 €24.247 €rang 301 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.472 €–30.830 €rang 213 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)325.000 €–302.500 €rang 219 van 554

Mobiliteit

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,321,111,25rang 147 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,9%23,1%17,6%rang 379 van 564

Samenleving

IndicatorDentergemWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,1%7,6%6,4%rang 301 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,0%6,8%7,0%rang 450 van 551

Bevolkingsevolutie van Dentergem

8.3068.5028.6968.8922016: 8.3742017: 8.3782018: 8.4842019: 8.5552020: 8.6122021: 8.6442022: 8.6992023: 8.6322024: 8.7222025: 8.6732026: 8.824201620182020202220242026

Dentergem telde 8.374 inwoners in 2016 en 8.824 in 2026.

JaarBevolking
20218.644
20228.699
20238.632
20248.722
20258.673
20268.824

Dentergem op de kaart

Economische sectoren: Dentergem

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Dentergem

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.070kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
4,1°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,1 °Cfeb.: 4,5 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,8 °Cdec.: 5,1 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Dentergem?

Dentergem telt 8.824 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 389 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Dentergem?

Dentergem beslaat 26,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 338 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Dentergem?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Dentergem van 8.374 naar 8.824 inwoners, oftewel +5,4%.

Waar ligt Dentergem?

Dentergem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 50,964, lengtegraad 3,415.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Dentergem?

In Dentergem bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,05 ‰ (2021-2025), rang 54 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Dentergem?

In Dentergem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 130,8 ‰ (2024), rang 67 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Dentergem?

In Dentergem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Dentergem?

Het dichtst bij Dentergem liggen Zulte (5,8 km), Wielsbeke (6,9 km), Tielt (7,4 km), Oostrozebeke (7,8 km), Deinze (8,1 km).

Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.