

Tielt: bevolking en statistieken
Tielt telt 31.973 inwoners (2026) op 98,3 km², oftewel 325 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 78 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 31.973 inwoners
- 98,3 km²
- 325 inw./km²
- 45 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Tielt op rang 10 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,19 ‰ in Tielt, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.773 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Pittem, op 4,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roeselare (67.697 inwoners), op 15 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Tielt in cijfers
Alle indicatoren van Tielt
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,8% | 25,3% | 21,7% | rang 113 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,4% | 19,9% | 21,5% | rang 416 van 564 |
Wonen
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 26,7% | – | 34,6% | rang 352 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,9% | – | 15,3% | rang 173 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,0% | – | 79,9% | rang 371 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 15.102 | 736.010 | 5.783.434 | rang 84 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,19 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 50 van 564 |
Energie
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 70,5% | – | 76,7% | rang 410 van 564 |
Economie
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 4.305 | 148.653 | 1.170.010 | rang 50 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 134,6 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 49 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.597 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 325 van 564 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 275.000 € | – | 302.500 € | rang 356 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 220.000 € | – | 249.900 € | rang 215 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,18 | 1,11 | 1,25 | rang 384 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,5% | 23,1% | 17,6% | rang 206 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Tielt | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,3% | 7,6% | 6,4% | rang 197 van 564 |
Bevolkingsevolutie van Tielt
Tielt telde 31.177 inwoners in 2016 en 31.973 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.275 |
| 2022 | 31.510 |
| 2023 | 31.801 |
| 2024 | 31.750 |
| 2025 | 31.908 |
| 2026 | 31.973 |
Tielt op de kaart
Economische sectoren: Tielt
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,7% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,2% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij11,8% ×2,8
- Verwerkende nijverheid7,8% ×1,6
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Overige diensten5,5% ×0,8
- Horeca3,9% ×0,7
Zon en temperaturen: Tielt
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tielt?
Tielt telt 31.973 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 78 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tielt?
Tielt beslaat 98,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 325 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tielt?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Tielt van 31.177 naar 31.973 inwoners, oftewel +2,6%.
Waar ligt Tielt?
Tielt ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 50,999, lengtegraad 3,326.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Tielt?
In Tielt bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 4.305 (2024), rang 50 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Tielt?
In Tielt bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,19 ‰ (2021-2025), rang 50 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Tielt?
In Tielt produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tielt?
Het dichtst bij Tielt liggen Pittem (4,5 km), Wingene (7,0 km), Dentergem (7,4 km), Oostrozebeke (9,2 km), Ingelmunster (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.