

Wevelgem: bevolking en statistieken
Wevelgem telt 32.089 inwoners (2026) op 39,1 km², oftewel 820 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 77 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 32.089 inwoners
- 39,1 km²
- 820 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Wevelgem op rang 9 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.482 voetbalvelden.
- 2,1 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Menen, op 4,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kortrijk (81.523 inwoners), op 6,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.296 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Wevelgem in cijfers
Alle indicatoren van Wevelgem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,2% | 25,3% | 21,7% | rang 152 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,7% | 19,9% | 21,5% | rang 260 van 564 |
Wonen
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 26,9% | – | 34,6% | rang 350 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,6% | – | 15,3% | rang 351 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,3% | – | 79,9% | rang 254 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 14.662 | 736.010 | 5.783.434 | rang 89 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,42 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 379 van 564 |
Energie
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 71,1% | – | 76,7% | rang 403 van 564 |
Economie
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.579 | 148.653 | 1.170.010 | rang 66 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 111,5 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 194 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.042 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 300 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.260 € | – | 30.830 € | rang 237 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 270.000 € | – | 302.500 € | rang 375 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 220.000 € | – | 249.900 € | rang 215 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,11 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,3% | 23,1% | 17,6% | rang 249 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Wevelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 7,6% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,4% | 6,8% | 7,0% | rang 411 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Wevelgem
Wevelgem telde 31.291 inwoners in 2016 en 32.089 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.503 |
| 2022 | 31.565 |
| 2023 | 31.795 |
| 2024 | 31.884 |
| 2025 | 31.940 |
| 2026 | 32.089 |
Wevelgem op de kaart
Economische sectoren: Wevelgem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,6% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen17,2% ×1,1
- Bouwnijverheid16,3% ×1,2
- Verwerkende nijverheid7,8% ×1,6
- Overige diensten7,3% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,6% ×1,0
- Horeca4,2% ×0,8
- Informatie en communicatie3,8% ×0,7
Zon en temperaturen: Wevelgem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wevelgem?
Wevelgem telt 32.089 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 77 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wevelgem?
Wevelgem beslaat 39,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 820 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wevelgem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wevelgem van 31.291 naar 32.089 inwoners, oftewel +2,6%.
Waar ligt Wevelgem?
Wevelgem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,808, lengtegraad 3,184.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Wevelgem?
In Wevelgem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.579 (2024), rang 66 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Wevelgem?
In Wevelgem bedraagt de indicator “Aantal woningen” 14.662 (2024), rang 89 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wevelgem?
In Wevelgem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wevelgem?
Het dichtst bij Wevelgem liggen Menen (4,6 km), Kortrijk (6,1 km), Ledegem (6,4 km), Moeskroen (7,4 km), Kuurne (8,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.