

Oudenaarde: bevolking en statistieken
Oudenaarde telt 33.105 inwoners (2026) op 68,9 km², oftewel 480 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 75 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,8% tussen 2016 en 2026.
- 33.105 inwoners
- 68,9 km²
- 480 inw./km²
- 12 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Oudenaarde op rang 12 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 9.653 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Maarkedal, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kortrijk (81.523 inwoners), op 24 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.292 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Oudenaarde in cijfers
Alle indicatoren van Oudenaarde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 21,2% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,3% | 21,3% | 21,5% | rang 426 van 564 |
Wonen
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 33,1% | – | 34,6% | rang 300 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,5% | – | 15,3% | rang 220 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,5% | – | 79,9% | rang 306 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 15.962 | 769.888 | 5.783.434 | rang 78 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,38 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 190 van 564 |
Energie
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 73,5% | – | 76,7% | rang 349 van 564 |
Economie
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.639 | 171.424 | 1.170.010 | rang 63 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 109,9 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 214 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.757 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 180 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.319 € | – | 30.830 € | rang 231 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 255.000 € | – | 249.900 € | rang 136 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,15 | 1,12 | 1,25 | rang 414 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 21,8% | 23,8% | 17,6% | rang 137 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,7% | 9,2% | 6,4% | rang 218 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,6% | 7,7% | 7,0% | rang 305 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Oudenaarde
Oudenaarde telde 30.990 inwoners in 2016 en 33.105 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.650 |
| 2022 | 31.866 |
| 2023 | 32.482 |
| 2024 | 32.702 |
| 2025 | 32.930 |
| 2026 | 33.105 |
Oudenaarde op de kaart
Economische sectoren: Oudenaarde
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten21,4% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,4% ×1,0
- Bouwnijverheid12,3% ×0,9
- Overige diensten6,6% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,0% ×1,3
- Horeca5,9% ×1,1
- Informatie en communicatie5,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Oudenaarde
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oudenaarde?
Oudenaarde telt 33.105 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 75 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oudenaarde?
Oudenaarde beslaat 68,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 480 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oudenaarde?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oudenaarde van 30.990 naar 33.105 inwoners, oftewel +6,8%.
Waar ligt Oudenaarde?
Oudenaarde ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,850, lengtegraad 3,600.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Oudenaarde?
In Oudenaarde bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.639 (2024), rang 63 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Oudenaarde?
In Oudenaarde bedraagt de indicator “Aantal woningen” 15.962 (2024), rang 78 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oudenaarde?
In Oudenaarde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oudenaarde?
Het dichtst bij Oudenaarde liggen Maarkedal (5,7 km), Wortegem-Petegem (5,7 km), Horebeke (6,1 km), Kruisem (7,0 km), Anzegem (8,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.