Gemeente · Maaseik · LimburgWapen van PeltVlag van Pelt

Pelt: bevolking en statistieken

Pelt telt 34.698 inwoners (2026) op 83,8 km², oftewel 414 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 72 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,7% tussen 2016 en 2026.

  • 34.698 inwoners
  • 83,8 km²
  • 414 inw./km²
  • 42 m
Locatiekaart: Pelt

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Pelt op rang 10 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Wist u dat?

Pelt in cijfers

Bevolking
34.698
rang 72 van 565 +8,7%
Bevolkingsdichtheid
414inw./km²
rang 221 van 564
Oppervlakte
83,8km²
rang 109 van 565
Hoogte
42m
rang 316 van 565
Gebouwen van vóór 1946
9,0%
rang 549 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
90,4%
rang 39 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
20,2%
rang 47 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
3.364
rang 78 van 565

Alle indicatoren van Pelt

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,8%23,3%21,7%rang 113 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,6%20,0%21,5%rang 398 van 564

Wonen

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)9,0%–34,6%rang 549 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,6%–15,3%rang 45 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)82,2%–79,9%rang 159 van 564
Aantal woningen (2024)15.561419.4385.783.434rang 82 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,85 ‰6,04 ‰4,39 ‰rang 146 van 564

Energie

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)90,4%–76,7%rang 39 van 564

Economie

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.36494.2921.170.010rang 78 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)97,0 ‰103,8 ‰102,2 ‰rang 336 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)23.124 €23.642 €24.247 €rang 366 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.627 €–30.830 €rang 300 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)335.000 €–302.500 €rang 193 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)257.500 €–249.900 €rang 134 van 299

Mobiliteit

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,221,261,25rang 325 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,7%18,1%17,6%rang 273 van 564

Samenleving

IndicatorPeltLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)20,2%12,3%6,4%rang 47 van 564
Administratief armoederisico (2023)6,4%6,9%7,0%rang 317 van 551

Bevolkingsevolutie van Pelt

31.50332.70733.91135.1152016: 31.9202017: 32.3782018: 32.6522019: 32.9022020: 33.0762021: 33.3832022: 33.6012023: 34.1002024: 34.4332025: 34.6352026: 34.698201620182020202220242026

Pelt telde 31.920 inwoners in 2016 en 34.698 in 2026.

JaarBevolking
202133.383
202233.601
202334.100
202434.433
202534.635
202634.698

Pelt op de kaart

Economische sectoren: Pelt

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Pelt

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.048kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 127 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 101 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 3,5 °Cfeb.: 4,0 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 10,2 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,6 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,0 °Cnov.: 7,3 °Cdec.: 4,6 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Pelt?

Pelt telt 34.698 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 72 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Pelt?

Pelt beslaat 83,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 414 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Pelt?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Pelt van 31.920 naar 34.698 inwoners, oftewel +8,7%.

Waar ligt Pelt?

Pelt ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Maaseik (arrondissement). Breedtegraad 51,217, lengtegraad 5,417.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Pelt?

In Pelt bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,0% (2024), rang 549 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Pelt?

In Pelt bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 90,4% (2024), rang 39 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Pelt?

In Pelt produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Pelt?

Het dichtst bij Pelt liggen Lommel (7,2 km), Hechtel-Eksel (8,9 km), Hamont-Achel (8,9 km), Peer (9,7 km), Bocholt (12 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.