

Lommel: bevolking en statistieken
Lommel telt 35.451 inwoners (2026) op 102,3 km², oftewel 347 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 68 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,4% tussen 2016 en 2026.
- 35.451 inwoners
- 102,3 km²
- 347 inw./km²
- 48 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Lommel op rang 8 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 20,6% in Lommel, tegenover gemiddeld 12,3% in Limburg en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 18,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.325 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Pelt, op 7,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Genk (68.101 inwoners), op 32 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.128 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lommel in cijfers
Alle indicatoren van Lommel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,0% | 23,3% | 21,7% | rang 107 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,3% | 20,0% | 21,5% | rang 504 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 7,4% | – | 34,6% | rang 558 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,8% | – | 15,3% | rang 95 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,0% | – | 79,9% | rang 121 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 17.097 | 419.438 | 5.783.434 | rang 70 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,30 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 123 van 564 |
Energie
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 90,0% | – | 76,7% | rang 45 van 564 |
Economie
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.221 | 94.292 | 1.170.010 | rang 86 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 90,9 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 395 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.491 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 334 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.724 € | – | 30.830 € | rang 286 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 335.000 € | – | 302.500 € | rang 193 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 275.000 € | – | 249.900 € | rang 82 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,26 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,6% | 18,1% | 17,6% | rang 282 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lommel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 20,6% | 12,3% | 6,4% | rang 46 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 6,9% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lommel
Lommel telde 33.957 inwoners in 2016 en 35.451 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 34.255 |
| 2022 | 34.396 |
| 2023 | 34.826 |
| 2024 | 34.913 |
| 2025 | 35.208 |
| 2026 | 35.451 |
Lommel op de kaart
Economische sectoren: Lommel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen18,3% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,3% ×0,8
- Bouwnijverheid13,6% ×1,0
- Overige diensten10,0% ×1,5
- Verwerkende nijverheid6,9% ×1,4
- Horeca6,5% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×1,0
- Kunst, amusement en recreatie4,6% ×1,2
Zon en temperaturen: Lommel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lommel?
Lommel telt 35.451 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 68 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lommel?
Lommel beslaat 102,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 347 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lommel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lommel van 33.957 naar 35.451 inwoners, oftewel +4,4%.
Waar ligt Lommel?
Lommel ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Maaseik (arrondissement). Breedtegraad 51,233, lengtegraad 5,317.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Lommel?
In Lommel bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 7,4% (2024), rang 558 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Lommel?
In Lommel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 20,6% (2026), rang 46 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lommel?
In Lommel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lommel?
Het dichtst bij Lommel liggen Pelt (7,2 km), Hechtel-Eksel (11 km), Balen (12 km), Leopoldsburg (14 km), Dessel (14 km).
Wapen: Original by User:Arch, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.