

Ieper: bevolking en statistieken
Ieper telt 35.629 inwoners (2026) op 131,5 km², oftewel 271 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 67 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +1,9% tussen 2016 en 2026.
- 35.629 inwoners
- 131,5 km²
- 271 inw./km²
- 21 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Ieper op rang 6 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 25,2% in Ieper, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 18.412 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zonnebeke, op 7,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roeselare (67.697 inwoners), op 20 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.368 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Ieper in cijfers
Alle indicatoren van Ieper
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,2% | 25,3% | 21,7% | rang 52 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,5% | 19,9% | 21,5% | rang 407 van 564 |
Wonen
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 41,1% | – | 34,6% | rang 198 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,6% | – | 15,3% | rang 351 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 75,7% | – | 79,9% | rang 436 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 17.702 | 736.010 | 5.783.434 | rang 63 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,59 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 109 van 564 |
Energie
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 70,4% | – | 76,7% | rang 414 van 564 |
Economie
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 4.136 | 148.653 | 1.170.010 | rang 53 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 116,1 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 155 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.309 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 349 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.013 € | – | 30.830 € | rang 359 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 285.000 € | – | 302.500 € | rang 323 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 222.500 € | – | 249.900 € | rang 211 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,11 | 1,11 | 1,25 | rang 457 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,1% | 23,1% | 17,6% | rang 116 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Ieper | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,8% | 7,6% | 6,4% | rang 266 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,1% | 6,8% | 7,0% | rang 268 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Ieper
Ieper telde 34.959 inwoners in 2016 en 35.629 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 34.954 |
| 2022 | 35.039 |
| 2023 | 35.387 |
| 2024 | 35.550 |
| 2025 | 35.587 |
| 2026 | 35.629 |
Ieper op de kaart
Economische sectoren: Ieper
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,0% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Bouwnijverheid14,1% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij9,1% ×2,2
- Verwerkende nijverheid6,6% ×1,4
- Overige diensten6,1% ×0,9
- Horeca5,9% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten5,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Ieper
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Ieper?
Ieper telt 35.629 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 67 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Ieper?
Ieper beslaat 131,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 271 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Ieper?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ieper van 34.959 naar 35.629 inwoners, oftewel +1,9%.
Waar ligt Ieper?
Ieper ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Ieper (arrondissement). Breedtegraad 50,851, lengtegraad 2,885.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Ieper?
In Ieper bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 4.136 (2024), rang 53 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Ieper?
In Ieper bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 25,2% (2026), rang 52 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ieper?
In Ieper produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Ieper?
Het dichtst bij Ieper liggen Zonnebeke (7,1 km), Langemark-Poelkapelle (7,3 km), Mesen (9,4 km), Heuvelland (11 km), Poperinge (11 km).
Wapen: unknown, svg = own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Joey-das-WBF, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.