

Langemark-Poelkapelle: bevolking en statistieken
Langemark-Poelkapelle telt 8.258 inwoners (2026) op 53,1 km², oftewel 156 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 405 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,0% tussen 2016 en 2026.
- 8.258 inwoners
- 53,1 km²
- 156 inw./km²
- 10 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Langemark-Poelkapelle op rang 52 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,6% in Langemark-Poelkapelle, tegenover gemiddeld 6,8% in West-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,06 ‰ in Langemark-Poelkapelle, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 21,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.094 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.431 voetbalvelden.
- 2,5 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zonnebeke (12.784 inwoners), op 6,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.376 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Langemark-Poelkapelle in cijfers
Alle indicatoren van Langemark-Poelkapelle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,9% | 25,3% | 21,7% | rang 348 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,2% | 19,9% | 21,5% | rang 193 van 564 |
Wonen
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 36,8% | – | 34,6% | rang 260 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,8% | – | 15,3% | rang 71 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,5% | – | 79,9% | rang 351 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.696 | 736.010 | 5.783.434 | rang 415 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,06 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 53 van 564 |
Energie
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 71,5% | – | 76,7% | rang 391 van 564 |
Economie
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.054 | 148.653 | 1.170.010 | rang 342 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 127,6 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 83 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.121 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 367 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.937 € | – | 30.830 € | rang 272 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 283.000 € | – | 302.500 € | rang 335 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,11 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,3% | 23,1% | 17,6% | rang 354 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,1% | 7,6% | 6,4% | rang 362 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,6% | 6,8% | 7,0% | rang 498 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Langemark-Poelkapelle
Langemark-Poelkapelle telde 7.940 inwoners in 2016 en 8.258 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 7.843 |
| 2022 | 7.926 |
| 2023 | 8.015 |
| 2024 | 8.100 |
| 2025 | 8.202 |
| 2026 | 8.258 |
Langemark-Poelkapelle op de kaart
Economische sectoren: Langemark-Poelkapelle
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid21,0% ×1,5
- Landbouw, bosbouw en visserij20,6% ×4,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,0% ×0,9
- Wetenschappelijke en technische activiteiten12,0% ×0,6
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Overige diensten5,7% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten5,5% ×0,8
- Horeca3,4% ×0,6
Zon en temperaturen: Langemark-Poelkapelle
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Langemark-Poelkapelle?
Langemark-Poelkapelle telt 8.258 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 405 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Langemark-Poelkapelle?
Langemark-Poelkapelle beslaat 53,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 156 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Langemark-Poelkapelle?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Langemark-Poelkapelle van 7.940 naar 8.258 inwoners, oftewel +4,0%.
Waar ligt Langemark-Poelkapelle?
Langemark-Poelkapelle ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Ieper (arrondissement). Breedtegraad 50,913, lengtegraad 2,918.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Langemark-Poelkapelle?
In Langemark-Poelkapelle bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,6% (2023), rang 498 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Langemark-Poelkapelle?
In Langemark-Poelkapelle bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,06 ‰ (2021-2025), rang 53 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Langemark-Poelkapelle?
In Langemark-Poelkapelle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.094 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Langemark-Poelkapelle?
Het dichtst bij Langemark-Poelkapelle liggen Zonnebeke (6,9 km), Ieper (7,3 km), Houthulst (7,6 km), Staden (9,6 km), Moorslede (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.