

Moorslede: bevolking en statistieken
Moorslede telt 11.531 inwoners (2026) op 35,5 km², oftewel 325 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 323 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,3% tussen 2016 en 2026.
- 11.531 inwoners
- 35,5 km²
- 325 inw./km²
- 42 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Moorslede op rang 38 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 129,9 ‰ in Moorslede, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Administratief armoederisico: 5,2% in Moorslede, tegenover gemiddeld 6,8% in West-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.965 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Ledegem, op 6,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roeselare (67.697 inwoners), op 7,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.348 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Moorslede in cijfers
Alle indicatoren van Moorslede
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,0% | 25,3% | 21,7% | rang 166 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,8% | 19,9% | 21,5% | rang 241 van 564 |
Wonen
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 28,4% | – | 34,6% | rang 335 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,2% | – | 15,3% | rang 163 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,9% | – | 79,9% | rang 223 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.238 | 736.010 | 5.783.434 | rang 324 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,86 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 144 van 564 |
Energie
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 73,6% | – | 76,7% | rang 347 van 564 |
Economie
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.498 | 148.653 | 1.170.010 | rang 248 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 129,9 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 72 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.906 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 376 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.621 € | – | 30.830 € | rang 301 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 245.000 € | – | 302.500 € | rang 436 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,26 | 1,11 | 1,25 | rang 258 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,0% | 23,1% | 17,6% | rang 313 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Moorslede | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 7,6% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,2% | 6,8% | 7,0% | rang 431 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Moorslede
Moorslede telde 10.949 inwoners in 2016 en 11.531 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.445 |
| 2022 | 11.386 |
| 2023 | 11.451 |
| 2024 | 11.473 |
| 2025 | 11.504 |
| 2026 | 11.531 |
Moorslede op de kaart
Economische sectoren: Moorslede
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,2% ×1,4
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,0% ×1,1
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,0% ×0,7
- Landbouw, bosbouw en visserij9,5% ×2,3
- Overige diensten7,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,9% ×1,1
- Verwerkende nijverheid6,6% ×1,4
- Horeca4,4% ×0,8
Zon en temperaturen: Moorslede
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Moorslede?
Moorslede telt 11.531 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 323 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Moorslede?
Moorslede beslaat 35,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 325 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Moorslede?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Moorslede van 10.949 naar 11.531 inwoners, oftewel +5,3%.
Waar ligt Moorslede?
Moorslede ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Roeselare (arrondissement). Breedtegraad 50,891, lengtegraad 3,063.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Moorslede?
In Moorslede bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 129,9 ‰ (2024), rang 72 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Moorslede?
In Moorslede bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 5,2% (2023), rang 431 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Moorslede?
In Moorslede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Moorslede?
Het dichtst bij Moorslede liggen Ledegem (6,1 km), Zonnebeke (6,2 km), Roeselare (7,4 km), Hooglede (9,8 km), Staden (10,0 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.