

Roeselare: bevolking en statistieken
Roeselare telt 67.697 inwoners (2026) op 60,4 km², oftewel 1.121 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 25 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +11,0% tussen 2016 en 2026.
- 67.697 inwoners
- 60,4 km²
- 1.121 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Roeselare op rang 4 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.459 voetbalvelden.
- 2,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hooglede, op 4,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Brugge (120.458 inwoners), op 30 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.316 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Roeselare in cijfers
Alle indicatoren van Roeselare
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,0% | 25,3% | 21,7% | rang 339 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,9% | 19,9% | 21,5% | rang 232 van 564 |
Wonen
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,8% | – | 34,6% | rang 362 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,6% | – | 15,3% | rang 45 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,9% | – | 79,9% | rang 336 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 32.051 | 736.010 | 5.783.434 | rang 26 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,84 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 149 van 564 |
Energie
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,4% | – | 76,7% | rang 371 van 564 |
Economie
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 7.929 | 148.653 | 1.170.010 | rang 18 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 117,1 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 150 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.217 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 356 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.967 € | – | 30.830 € | rang 363 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 275.000 € | – | 302.500 € | rang 356 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 190.000 € | – | 249.900 € | rang 258 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,10 | 1,11 | 1,25 | rang 468 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,1% | 23,1% | 17,6% | rang 116 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Roeselare | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 13,6% | 7,6% | 6,4% | rang 90 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,2% | 6,8% | 7,0% | rang 209 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Roeselare
Roeselare telde 60.999 inwoners in 2016 en 67.697 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 63.763 |
| 2022 | 64.495 |
| 2023 | 65.468 |
| 2024 | 66.262 |
| 2025 | 66.888 |
| 2026 | 67.697 |
Roeselare op de kaart
Economische sectoren: Roeselare
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,6% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,9% ×1,1
- Bouwnijverheid14,3% ×1,0
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,4% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,7% ×1,0
- Horeca4,3% ×0,8
Zon en temperaturen: Roeselare
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Roeselare?
Roeselare telt 67.697 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 25 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Roeselare?
Roeselare beslaat 60,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.121 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Roeselare?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Roeselare van 60.999 naar 67.697 inwoners, oftewel +11,0%.
Waar ligt Roeselare?
Roeselare ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Roeselare (arrondissement). Breedtegraad 50,945, lengtegraad 3,123.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Roeselare?
In Roeselare bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 7.929 (2024), rang 18 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Roeselare?
In Roeselare bedraagt de indicator “Aantal woningen” 32.051 (2024), rang 26 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Roeselare?
In Roeselare produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Roeselare?
Het dichtst bij Roeselare liggen Hooglede (4,7 km), Ardooie (4,9 km), Izegem (7,1 km), Moorslede (7,4 km), Staden (8,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.