

Ardooie: bevolking en statistieken
Ardooie telt 9.546 inwoners (2026) op 34,9 km², oftewel 273 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 374 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 9.546 inwoners
- 34,9 km²
- 273 inw./km²
- 25 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Ardooie op rang 48 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 151,1 ‰ in Ardooie, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,97 ‰ in Ardooie, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.891 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roeselare (67.697 inwoners), op 4,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.316 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Ardooie in cijfers
Alle indicatoren van Ardooie
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,2% | 25,3% | 21,7% | rang 95 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 19,9% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,8% | – | 34,6% | rang 393 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,0% | – | 15,3% | rang 169 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,6% | – | 79,9% | rang 380 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.423 | 736.010 | 5.783.434 | rang 370 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,97 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 29 van 564 |
Energie
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 73,0% | – | 76,7% | rang 359 van 564 |
Economie
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.442 | 148.653 | 1.170.010 | rang 253 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 151,1 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 18 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.571 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 260 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.669 € | – | 30.830 € | rang 294 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 279.000 € | – | 302.500 € | rang 349 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,21 | 1,11 | 1,25 | rang 339 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,1% | 23,1% | 17,6% | rang 217 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Ardooie | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,7% | 7,6% | 6,4% | rang 317 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,2% | 6,8% | 7,0% | rang 431 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Ardooie
Ardooie telde 9.053 inwoners in 2016 en 9.546 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.151 |
| 2022 | 9.195 |
| 2023 | 9.338 |
| 2024 | 9.355 |
| 2025 | 9.514 |
| 2026 | 9.546 |
Ardooie op de kaart
Economische sectoren: Ardooie
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,7% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,3% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij13,1% ×3,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,9% ×0,9
- Verwerkende nijverheid8,9% ×1,9
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Overige diensten4,7% ×0,7
- Horeca3,9% ×0,7
Zon en temperaturen: Ardooie
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Ardooie?
Ardooie telt 9.546 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 374 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Ardooie?
Ardooie beslaat 34,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 273 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Ardooie?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ardooie van 9.053 naar 9.546 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Ardooie?
Ardooie ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 50,967, lengtegraad 3,183.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Ardooie?
In Ardooie bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 151,1 ‰ (2024), rang 18 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Ardooie?
In Ardooie bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,97 ‰ (2021-2025), rang 29 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ardooie?
In Ardooie produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Ardooie?
Het dichtst bij Ardooie liggen Roeselare (4,9 km), Izegem (5,9 km), Pittem (6,1 km), Ingelmunster (7,1 km), Hooglede (7,2 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.