

Herenthout: bevolking en statistieken
Herenthout telt 9.464 inwoners (2026) op 23,6 km², oftewel 401 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 376 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,5% tussen 2016 en 2026.
- 9.464 inwoners
- 23,6 km²
- 401 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Herenthout op rang 61 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,7% in Herenthout, tegenover gemiddeld 22,1% in Antwerpen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 15,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.307 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Grobbendonk, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Nijlen (23.881 inwoners), op 6,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.220 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Herenthout in cijfers
Alle indicatoren van Herenthout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,3% | 21,0% | 21,7% | rang 46 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,7% | 22,1% | 21,5% | rang 530 van 564 |
Wonen
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 15,0% | – | 34,6% | rang 508 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,5% | – | 15,3% | rang 319 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,7% | – | 79,9% | rang 178 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.399 | 912.062 | 5.783.434 | rang 372 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,61 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 261 van 564 |
Energie
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 80,5% | – | 76,7% | rang 209 van 564 |
Economie
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 962 | 202.193 | 1.170.010 | rang 367 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,6 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 291 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.007 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 236 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.830 € | – | 30.830 € | rang 276 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,06 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,0% | 26,8% | 17,6% | rang 313 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Herenthout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,7% | 13,7% | 6,4% | rang 218 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,4% | 9,8% | 7,0% | rang 411 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Herenthout
Herenthout telde 8.806 inwoners in 2016 en 9.464 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.185 |
| 2022 | 9.287 |
| 2023 | 9.417 |
| 2024 | 9.454 |
| 2025 | 9.504 |
| 2026 | 9.464 |
Herenthout op de kaart
Economische sectoren: Herenthout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,7% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,5% ×1,0
- Bouwnijverheid14,4% ×1,1
- Overige diensten9,7% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Horeca6,3% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,9% ×1,2
- Informatie en communicatie5,7% ×1,0
Zon en temperaturen: Herenthout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Herenthout?
Herenthout telt 9.464 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 376 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Herenthout?
Herenthout beslaat 23,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 401 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Herenthout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herenthout van 8.806 naar 9.464 inwoners, oftewel +7,5%.
Waar ligt Herenthout?
Herenthout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,139, lengtegraad 4,754.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Herenthout?
In Herenthout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,7% (2026), rang 530 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Herenthout?
In Herenthout bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 15,0% (2024), rang 508 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herenthout?
In Herenthout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Herenthout?
Het dichtst bij Herenthout liggen Grobbendonk (6,0 km), Nijlen (6,4 km), Herentals (7,1 km), Vorselaar (7,1 km), Berlaar (7,2 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.