Gemeente · Mechelen · AntwerpenWapen van BerlaarVlag van Berlaar

Berlaar: bevolking en statistieken

Berlaar telt 12.151 inwoners (2026) op 24,5 km², oftewel 495 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 307 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,5% tussen 2016 en 2026.

  • 12.151 inwoners
  • 24,5 km²
  • 495 inw./km²
  • 7 m
Locatiekaart: Berlaar

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Berlaar op rang 52 qua bevolking.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 10,39 ‰ in Berlaar, tegenover gemiddeld 4,60 ‰ in Antwerpen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.056 kWh per jaar.

Wist u dat?

Berlaar in cijfers

Bevolking
12.151
rang 307 van 565 +8,5%
Bevolkingsdichtheid
495inw./km²
rang 187 van 564
Oppervlakte
24,5km²
rang 445 van 565
Hoogte
7m
rang 524 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
10,39‰
rang 15 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
87,7%
rang 78 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,8%
rang 469 van 564
Mediane verkoopprijs van appartementen
286.045€
rang 62 van 299

Alle indicatoren van Berlaar

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,9%21,0%21,7%rang 111 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,8%22,1%21,5%rang 469 van 564

Wonen

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)20,8%–34,6%rang 440 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,9%–15,3%rang 173 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,1%–79,9%rang 215 van 564
Aantal woningen (2024)5.545912.0625.783.434rang 310 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)10,39 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 15 van 564

Energie

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)87,7%–76,7%rang 78 van 564

Economie

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.259202.1931.170.010rang 300 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)103,6 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 273 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.204 €24.329 €24.247 €rang 225 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.190 €–30.830 €rang 244 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)330.000 €–302.500 €rang 206 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)286.045 €–249.900 €rang 62 van 299

Mobiliteit

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,061,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,6%26,8%17,6%rang 282 van 564

Samenleving

IndicatorBerlaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,5%13,7%6,4%rang 276 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,9%9,8%7,0%rang 367 van 551

Bevolkingsevolutie van Berlaar

11.06111.47211.88212.2932016: 11.2032017: 11.3852018: 11.5072019: 11.5272020: 11.6562021: 11.7102022: 11.7302023: 11.9492024: 12.0612025: 12.1152026: 12.151201620182020202220242026

Berlaar telde 11.203 inwoners in 2016 en 12.151 in 2026.

JaarBevolking
202111.710
202211.730
202311.949
202412.061
202512.115
202612.151

Berlaar op de kaart

Economische sectoren: Berlaar

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Berlaar

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.056kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 55 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 120 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,4 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Berlaar?

Berlaar telt 12.151 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 307 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Berlaar?

Berlaar beslaat 24,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 495 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Berlaar?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Berlaar van 11.203 naar 12.151 inwoners, oftewel +8,5%.

Waar ligt Berlaar?

Berlaar ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,118, lengtegraad 4,657.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Berlaar?

In Berlaar bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 10,39 ‰ (2021-2025), rang 15 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Berlaar?

In Berlaar bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 87,7% (2024), rang 78 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Berlaar?

In Berlaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.056 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Berlaar?

Het dichtst bij Berlaar liggen Nijlen (4,9 km), Lier (6,3 km), Heist-op-den-Berg (6,8 km), Herenthout (7,2 km), Putte (7,3 km).

Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.