Gemeente · Oostende · West-VlaanderenWapen van GistelVlag van Gistel

Gistel: bevolking en statistieken

Gistel telt 12.098 inwoners (2026) op 42,8 km², oftewel 282 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 308 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,1% tussen 2016 en 2026.

  • 12.098 inwoners
  • 42,8 km²
  • 282 inw./km²
  • 7 m
Locatiekaart: Gistel

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Gistel op rang 35 qua bevolking.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,3% in Gistel, tegenover gemiddeld 7,6% in West-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,30 ‰ in Gistel, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,0% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.104 kWh per jaar.

Wist u dat?

Gistel in cijfers

Bevolking
12.098
rang 308 van 565 +2,1%
Bevolkingsdichtheid
282inw./km²
rang 307 van 564
Oppervlakte
42,8km²
rang 283 van 565
Hoogte
7m
rang 524 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
3,3%
rang 512 van 564
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
8,30‰
rang 47 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
20,1%
rang 445 van 564
Mediane verkoopprijs van appartementen
212.000€
rang 237 van 299

Alle indicatoren van Gistel

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,1%25,3%21,7%rang 159 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,1%19,9%21,5%rang 445 van 564

Wonen

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)25,7%–34,6%rang 364 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,5%–15,3%rang 149 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,5%–79,9%rang 186 van 564
Aantal woningen (2024)5.804736.0105.783.434rang 296 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)8,30 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 47 van 564

Energie

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)73,5%–76,7%rang 349 van 564

Economie

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.386148.6531.170.010rang 269 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)114,6 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 166 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.202 €24.427 €24.247 €rang 288 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.469 €–30.830 €rang 216 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)284.500 €–302.500 €rang 334 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)212.000 €–249.900 €rang 237 van 299

Mobiliteit

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,201,111,25rang 356 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)20,2%23,1%17,6%rang 186 van 564

Samenleving

IndicatorGistelWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,3%7,6%6,4%rang 512 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,4%6,8%7,0%rang 411 van 551

Bevolkingsevolutie van Gistel

11.78911.96812.14812.3272016: 11.8512017: 12.0212018: 12.0632019: 12.1782020: 12.1662021: 12.1072022: 12.1062023: 12.2652024: 12.2442025: 12.1172026: 12.098201620182020202220242026

Gistel telde 11.851 inwoners in 2016 en 12.098 in 2026.

JaarBevolking
202112.107
202212.106
202312.265
202412.244
202512.117
202612.098

Gistel op de kaart

Economische sectoren: Gistel

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Gistel

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.104kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,3°C
juli
Koudste maand
4,8°C
januari
Productiefste maand
134kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 60 kWhfeb.mrt.: 100 kWhmrt.apr.: 129 kWhapr.mei: 134 kWhmeijun.: 131 kWhjun.jul.: 129 kWhjul.aug.: 120 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 45 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,8 °Cfeb.: 4,9 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 9,8 °Cmei: 13,2 °Cjun.: 16,5 °Cjul.: 18,3 °Caug.: 18,0 °Csep.: 16,0 °Cokt.: 12,8 °Cnov.: 8,5 °Cdec.: 5,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Gistel?

Gistel telt 12.098 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 308 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Gistel?

Gistel beslaat 42,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 282 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Gistel?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Gistel van 11.851 naar 12.098 inwoners, oftewel +2,1%.

Waar ligt Gistel?

Gistel ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oostende (arrondissement). Breedtegraad 51,156, lengtegraad 2,967.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Gistel?

In Gistel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,3% (2026), rang 512 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Gistel?

In Gistel bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,30 ‰ (2021-2025), rang 47 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Gistel?

In Gistel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.104 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Gistel?

Het dichtst bij Gistel liggen Oudenburg (3,8 km), Ichtegem (6,6 km), Koekelare (7,3 km), Oostende (8,4 km), Bredene (8,6 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Geerto, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.