Energie · 2024
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: de ranglijst van de gemeenten
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: Wezembeek-Oppem staat bovenaan met 98,5% en Quaregnon sluit de rij met 42,2%. De mediaan van de 564 gemeenten is 76,7%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning |
|---|---|---|---|
| 1 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 98,5% |
| 2 | Sankt Vith | Luik | 96,8% |
| 3 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 96,3% |
| 4 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 95,6% |
| 5 | Amel | Luik | 95,1% |
| 5 | Heusden-Zolder | Limburg | 95,1% |
| 7 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 94,8% |
| 8 | Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 94,4% |
| 9 | Mortsel | Antwerpen | 94,0% |
| 9 | Overijse | Vlaams-Brabant | 94,0% |
| 9 | Büllingen | Luik | 94,0% |
| 12 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 93,8% |
| 13 | Bütgenbach | Luik | 93,7% |
| 14 | Meise | Vlaams-Brabant | 93,4% |
| 15 | Burg-Reuland | Luik | 93,1% |
| 16 | Sint-Katelijne-Waver | Antwerpen | 92,8% |
| 17 | Raeren | Luik | 92,6% |
| 18 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 92,5% |
| 19 | Aartselaar | Antwerpen | 92,3% |
| 20 | Bevekom | Waals-Brabant | 92,2% |
| 20 | Waterloo | Waals-Brabant | 92,2% |
| 22 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | 92,1% |
| 22 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 92,1% |
| 24 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 91,8% |
| 24 | Bertem | Vlaams-Brabant | 91,8% |
| 26 | Boechout | Antwerpen | 91,5% |
| 26 | Schilde | Antwerpen | 91,5% |
| 28 | Beringen | Limburg | 91,2% |
| 29 | Holsbeek | Vlaams-Brabant | 91,1% |
| 29 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 91,1% |
| 29 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 91,1% |
| 29 | Oudsbergen | Limburg | 91,1% |
| 33 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 91,0% |
| 34 | Lontzen | Luik | 90,9% |
| 35 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 90,8% |
| 36 | Zoersel | Antwerpen | 90,5% |
| 36 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 90,5% |
| 36 | Lasne | Waals-Brabant | 90,5% |
| 39 | Stabroek | Antwerpen | 90,4% |
| 39 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 90,4% |
| 39 | Eupen | Luik | 90,4% |
| 39 | Pelt | Limburg | 90,4% |
| 43 | Maaseik | Limburg | 90,3% |
| 44 | Zutendaal | Limburg | 90,1% |
| 45 | Lommel | Limburg | 90,0% |
| 46 | Hamont-Achel | Limburg | 89,9% |
| 47 | Houthalen-Helchteren | Limburg | 89,8% |
| 48 | Kinrooi | Limburg | 89,5% |
| 49 | Merchtem | Vlaams-Brabant | 89,4% |
| 50 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | 89,3% |
| 50 | Huldenberg | Vlaams-Brabant | 89,3% |
| 52 | Peer | Limburg | 89,1% |
| 53 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 89,0% |
| 53 | Retie | Antwerpen | 89,0% |
| 53 | Rixensart | Waals-Brabant | 89,0% |
| 53 | Zonhoven | Limburg | 89,0% |
| 57 | Malle | Antwerpen | 88,9% |
| 57 | Herent | Vlaams-Brabant | 88,9% |
| 59 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 88,8% |
| 59 | Diepenbeek | Limburg | 88,8% |
| 61 | Lummen | Limburg | 88,7% |
| 62 | Lier | Antwerpen | 88,6% |
| 62 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 88,6% |
| 62 | Eigenbrakel | Waals-Brabant | 88,6% |
| 65 | Nijlen | Antwerpen | 88,5% |
| 65 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 88,5% |
| 67 | Ternat | Vlaams-Brabant | 88,4% |
| 68 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 88,3% |
| 68 | Herk-de-Stad | Limburg | 88,3% |
| 70 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 88,2% |
| 71 | Terhulpen | Waals-Brabant | 88,0% |
| 71 | Tessenderlo-Ham | Limburg | 88,0% |
| 71 | Hechtel-Eksel | Limburg | 88,0% |
| 74 | Kampenhout | Vlaams-Brabant | 87,9% |
| 74 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 87,9% |
| 76 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 87,8% |
| 76 | Aarlen | Luxemburg | 87,8% |
| 78 | Berlaar | Antwerpen | 87,7% |
| 78 | Kasterlee | Antwerpen | 87,7% |
| 78 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 87,7% |
| 78 | Kelmis | Luik | 87,7% |
| 78 | Weismes | Luik | 87,7% |
| 83 | Wuustwezel | Antwerpen | 87,5% |
| 83 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 87,5% |
| 85 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 87,4% |
| 86 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 87,3% |
| 86 | As | Limburg | 87,3% |
| 88 | Ranst | Antwerpen | 87,1% |
| 88 | Neupré | Luik | 87,1% |
| 88 | Bocholt | Limburg | 87,1% |
| 91 | Vosselaar | Antwerpen | 87,0% |
| 92 | Lint | Antwerpen | 86,9% |
| 92 | Dessel | Antwerpen | 86,9% |
| 94 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 86,7% |
| 95 | Edegem | Antwerpen | 86,6% |
| 95 | Hove | Antwerpen | 86,6% |
| 95 | Westerlo | Antwerpen | 86,6% |
| 95 | Haacht | Vlaams-Brabant | 86,6% |
| 95 | Kortenaken | Vlaams-Brabant | 86,6% |
| 95 | Verlaine | Luik | 86,6% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning |
|---|---|---|---|
| 550 | Châtelet | Henegouwen | 50,9% |
| 550 | Viroinval | Namen | 50,9% |
| 552 | Frameries | Henegouwen | 50,7% |
| 553 | Morlanwelz | Henegouwen | 50,6% |
| 554 | Hensies | Henegouwen | 50,5% |
| 555 | Courcelles | Henegouwen | 50,3% |
| 556 | Farciennes | Henegouwen | 50,2% |
| 557 | Binche | Henegouwen | 49,2% |
| 558 | Charleroi | Henegouwen | 48,6% |
| 559 | Colfontaine | Henegouwen | 47,4% |
| 560 | Komen-Waasten | Henegouwen | 47,0% |
| 561 | Boussu | Henegouwen | 46,4% |
| 562 | Dour | Henegouwen | 44,3% |
| 562 | Erquelinnes | Henegouwen | 44,3% |
| 564 | Quaregnon | Henegouwen | 42,2% |
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”?
Wezembeek-Oppem staat bovenaan voor “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”, met 98,5%.
Wat is de mediane waarde van “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 76,7%.