

Beringen: bevolking en statistieken
Beringen telt 49.034 inwoners (2026) op 78,6 km², oftewel 624 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 34 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,4% tussen 2016 en 2026.
- 49.034 inwoners
- 78,6 km²
- 624 inw./km²
- 28 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Beringen op rang 3 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.045 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.003 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Heusden-Zolder, op 5,0 km.
Beringen in cijfers
Alle indicatoren van Beringen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,3% | 23,3% | 21,7% | rang 396 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,6% | 20,0% | 21,5% | rang 158 van 564 |
Wonen
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 11,1% | – | 34,6% | rang 532 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,7% | – | 15,3% | rang 40 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,8% | – | 79,9% | rang 38 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 20.154 | 419.438 | 5.783.434 | rang 49 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,85 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 146 van 564 |
Energie
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 91,2% | – | 76,7% | rang 28 van 564 |
Economie
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 4.575 | 94.292 | 1.170.010 | rang 38 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,3 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 371 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.357 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 407 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.809 € | – | 30.830 € | rang 374 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 320.000 € | – | 302.500 € | rang 232 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 250.000 € | – | 249.900 € | rang 146 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,26 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,7% | 18,1% | 17,6% | rang 395 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Beringen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,6% | 12,3% | 6,4% | rang 187 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,4% | 6,9% | 7,0% | rang 247 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Beringen
Beringen telde 45.242 inwoners in 2016 en 49.034 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 46.882 |
| 2022 | 47.217 |
| 2023 | 47.895 |
| 2024 | 48.353 |
| 2025 | 48.755 |
| 2026 | 49.034 |
Beringen op de kaart
Economische sectoren: Beringen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,3% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,3% ×1,1
- Overige diensten9,6% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten5,8% ×0,9
- Informatie en communicatie5,2% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,0% ×1,0
- Horeca4,5% ×0,8
Zon en temperaturen: Beringen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beringen?
Beringen telt 49.034 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 34 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beringen?
Beringen beslaat 78,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 624 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beringen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Beringen van 45.242 naar 49.034 inwoners, oftewel +8,4%.
Waar ligt Beringen?
Beringen ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 51,033, lengtegraad 5,217.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Beringen?
In Beringen bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 11,1% (2024), rang 532 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Beringen?
In Beringen bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 91,2% (2024), rang 28 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Beringen?
In Beringen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.045 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beringen?
Het dichtst bij Beringen liggen Heusden-Zolder (5,0 km), Lummen (5,7 km), Tessenderlo-Ham (8,1 km), Leopoldsburg (9,7 km), Herk-de-Stad (11 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.