

Lummen: bevolking en statistieken
Lummen telt 15.452 inwoners (2026) op 53,7 km², oftewel 288 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 235 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,8% tussen 2016 en 2026.
- 15.452 inwoners
- 53,7 km²
- 288 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Lummen op rang 23 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,2% in Lummen, tegenover gemiddeld 6,9% in Limburg en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.065 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.521 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Herk-de-Stad, op 5,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Beringen (49.034 inwoners), op 5,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.260 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lummen in cijfers
Alle indicatoren van Lummen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,6% | 23,3% | 21,7% | rang 74 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,7% | 20,0% | 21,5% | rang 474 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 10,5% | – | 34,6% | rang 537 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,7% | – | 15,3% | rang 102 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,3% | – | 79,9% | rang 104 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.972 | 419.438 | 5.783.434 | rang 244 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,61 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 39 van 564 |
Energie
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,7% | – | 76,7% | rang 61 van 564 |
Economie
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.906 | 94.292 | 1.170.010 | rang 183 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 123,3 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 107 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.096 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 159 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.180 € | – | 30.830 € | rang 141 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 334.000 € | – | 302.500 € | rang 200 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 245.000 € | – | 249.900 € | rang 161 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,35 | 1,26 | 1,25 | rang 102 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,5% | 18,1% | 17,6% | rang 474 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lummen | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,4% | 12,3% | 6,4% | rang 422 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,2% | 6,9% | 7,0% | rang 526 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lummen
Lummen telde 14.603 inwoners in 2016 en 15.452 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.086 |
| 2022 | 15.172 |
| 2023 | 15.366 |
| 2024 | 15.320 |
| 2025 | 15.347 |
| 2026 | 15.452 |
Lummen op de kaart
Economische sectoren: Lummen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,9% ×1,0
- Bouwnijverheid16,9% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,8% ×0,9
- Overige diensten7,7% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,3% ×1,1
- Informatie en communicatie6,3% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,7% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,6% ×1,0
Zon en temperaturen: Lummen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lummen?
Lummen telt 15.452 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 235 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lummen?
Lummen beslaat 53,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 288 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lummen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lummen van 14.603 naar 15.452 inwoners, oftewel +5,8%.
Waar ligt Lummen?
Lummen ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,983, lengtegraad 5,200.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Lummen?
In Lummen bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,2% (2023), rang 526 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Lummen?
In Lummen bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 10,5% (2024), rang 537 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lummen?
In Lummen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.065 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lummen?
Het dichtst bij Lummen liggen Herk-de-Stad (5,3 km), Beringen (5,7 km), Halen (7,2 km), Heusden-Zolder (9,4 km), Diest (10 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.