

Berlare: bevolking en statistieken
Berlare telt 15.480 inwoners (2026) op 38,2 km², oftewel 405 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 234 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,9% tussen 2016 en 2026.
- 15.480 inwoners
- 38,2 km²
- 405 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Berlare op rang 36 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,1% in Berlare, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,2% in Berlare, tegenover gemiddeld 21,3% in Oost-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.354 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wichelen, op 3,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Dendermonde (47.828 inwoners), op 6,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.268 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Berlare in cijfers
Alle indicatoren van Berlare
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,2% | 21,2% | 21,7% | rang 152 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,2% | 21,3% | 21,5% | rang 512 van 564 |
Wonen
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 21,1% | – | 34,6% | rang 435 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,7% | – | 15,3% | rang 102 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,3% | – | 79,9% | rang 104 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.279 | 769.888 | 5.783.434 | rang 208 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,63 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 106 van 564 |
Energie
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,5% | – | 76,7% | rang 267 van 564 |
Economie
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.608 | 171.424 | 1.170.010 | rang 232 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 103,9 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 268 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.686 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 184 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.647 € | – | 30.830 € | rang 191 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 332.500 € | – | 302.500 € | rang 203 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 265.000 € | – | 249.900 € | rang 112 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,26 | 1,12 | 1,25 | rang 258 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,0% | 23,8% | 17,6% | rang 313 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Berlare | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,1% | 9,2% | 6,4% | rang 525 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,7% | 7,7% | 7,0% | rang 384 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Berlare
Berlare telde 14.758 inwoners in 2016 en 15.480 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.222 |
| 2022 | 15.274 |
| 2023 | 15.446 |
| 2024 | 15.486 |
| 2025 | 15.425 |
| 2026 | 15.480 |
Berlare op de kaart
Economische sectoren: Berlare
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,4% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,4% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,2% ×0,9
- Overige diensten8,8% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Horeca5,8% ×1,1
- Informatie en communicatie5,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij4,7% ×1,1
Zon en temperaturen: Berlare
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Berlare?
Berlare telt 15.480 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 234 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Berlare?
Berlare beslaat 38,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 405 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Berlare?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Berlare van 14.758 naar 15.480 inwoners, oftewel +4,9%.
Waar ligt Berlare?
Berlare ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,025, lengtegraad 4,003.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Berlare?
In Berlare bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,1% (2026), rang 525 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Berlare?
In Berlare bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,2% (2026), rang 512 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Berlare?
In Berlare produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Berlare?
Het dichtst bij Berlare liggen Wichelen (3,1 km), Zele (5,1 km), Dendermonde (6,7 km), Lede (6,8 km), Lokeren (8,4 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Original: DimiTalen Vector: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.