

Dendermonde: bevolking en statistieken
Dendermonde telt 47.828 inwoners (2026) op 56,5 km², oftewel 847 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 38 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 47.828 inwoners
- 56,5 km²
- 847 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Dendermonde op rang 6 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.912 voetbalvelden.
- 2,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lebbeke, op 3,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 11 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.268 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Dendermonde in cijfers
Alle indicatoren van Dendermonde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,7% | 21,2% | 21,7% | rang 191 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 21,3% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 30,9% | – | 34,6% | rang 314 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,1% | – | 15,3% | rang 367 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,1% | – | 79,9% | rang 326 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 22.921 | 769.888 | 5.783.434 | rang 38 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,79 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 339 van 564 |
Energie
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 69,4% | – | 76,7% | rang 423 van 564 |
Economie
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 4.233 | 171.424 | 1.170.010 | rang 51 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 88,5 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 404 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.119 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 228 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.779 € | – | 30.830 € | rang 281 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 300.000 € | – | 302.500 € | rang 283 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 226.000 € | – | 249.900 € | rang 202 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,09 | 1,12 | 1,25 | rang 475 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,1% | 23,8% | 17,6% | rang 116 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,6% | 9,2% | 6,4% | rang 271 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,8% | 7,7% | 7,0% | rang 290 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Dendermonde
Dendermonde telde 45.367 inwoners in 2016 en 47.828 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 46.015 |
| 2022 | 46.325 |
| 2023 | 46.916 |
| 2024 | 47.185 |
| 2025 | 47.539 |
| 2026 | 47.828 |
Dendermonde op de kaart
Economische sectoren: Dendermonde
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,9% ×0,9
- Bouwnijverheid16,2% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,6% ×1,0
- Overige diensten8,2% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,5% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,5% ×1,1
- Horeca5,2% ×0,9
- Informatie en communicatie5,2% ×0,9
Zon en temperaturen: Dendermonde
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Dendermonde?
Dendermonde telt 47.828 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 38 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Dendermonde?
Dendermonde beslaat 56,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 847 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Dendermonde?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Dendermonde van 45.367 naar 47.828 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Dendermonde?
Dendermonde ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,031, lengtegraad 4,098.
Aantal woningen: wat is de waarde in Dendermonde?
In Dendermonde bedraagt de indicator “Aantal woningen” 22.921 (2024), rang 38 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Dendermonde?
In Dendermonde bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 4.233 (2024), rang 51 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Dendermonde?
In Dendermonde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Dendermonde?
Het dichtst bij Dendermonde liggen Lebbeke (3,7 km), Zele (6,0 km), Berlare (6,7 km), Hamme (7,2 km), Buggenhout (7,5 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.