Provincie



Oost-Vlaanderen: de gemeenten in cijfers
Oost-Vlaanderen (provincie) telt 55 gemeenten en 1.611.409 inwoners op 3.027 km², oftewel 532 inwoners per km². Bevolking: +7,0% tussen 2016 en 2026.
- 1.611.409 inwoners
- 55 gemeenten
- 3.027 km²
- 532 inw./km²
Kaart en records: Oost-Vlaanderen
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Oost-Vlaanderen
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gent | 274.042 | +6,6% | 1.737 inw./km² | 157,8 km² | 16,7% | 20,4% |
| Aalst | 93.094 | +10,4% | 1.184 inw./km² | 78,7 km² | 20,7% | 22,5% |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 88.344 | +6,3% | 427,9 inw./km² | 206,5 km² | 22,6% | 21,9% |
| Sint-Niklaas | 83.400 | +10,9% | 990,5 inw./km² | 84,2 km² | 20,0% | 24,8% |
| Lokeren | 50.897 | +8,4% | 479,4 inw./km² | 106,2 km² | 20,4% | 22,8% |
| Dendermonde | 47.828 | +5,4% | 846,7 inw./km² | 56,5 km² | 22,7% | 21,0% |
| Deinze | 46.380 | +8,5% | 362,3 inw./km² | 128,0 km² | 22,7% | 20,5% |
| Ninove | 40.879 | +7,4% | 559,1 inw./km² | 73,1 km² | 22,5% | 22,1% |
| Merelbeke-Melle | 37.675 | +6,2% | 719,8 inw./km² | 52,3 km² | 21,7% | 21,3% |
| Evergem | 37.371 | +7,7% | 495,8 inw./km² | 75,4 km² | 22,4% | 20,9% |
| Geraardsbergen | 35.338 | +6,6% | 441,4 inw./km² | 80,1 km² | 21,9% | 21,4% |
| Oudenaarde | 33.105 | +6,8% | 480,3 inw./km² | 68,9 km² | 22,9% | 20,3% |
| Temse | 31.814 | +9,0% | 793,4 inw./km² | 40,1 km² | 20,6% | 22,7% |
| Lochristi | 30.982 | +4,3% | 325,1 inw./km² | 95,3 km² | 23,5% | 20,1% |
| Aalter | 29.862 | +5,0% | 249,2 inw./km² | 119,8 km² | 23,8% | 19,4% |
| Zottegem | 28.343 | +9,4% | 493,3 inw./km² | 57,5 km² | 23,7% | 20,0% |
| Ronse | 27.731 | +7,0% | 799,2 inw./km² | 34,7 km² | 20,0% | 25,4% |
| Lievegem | 27.502 | +6,4% | 340,5 inw./km² | 80,8 km² | 24,9% | 20,4% |
| Wetteren | 27.071 | +9,1% | 731,3 inw./km² | 37,0 km² | 21,7% | 21,0% |
| Hamme | 25.763 | +4,3% | 635,7 inw./km² | 40,5 km² | 21,1% | 21,7% |
| Maldegem | 24.927 | +6,3% | 260,7 inw./km² | 95,6 km² | 23,4% | 19,3% |
| Nazareth-De Pinte | 23.633 | +7,7% | 444,1 inw./km² | 53,2 km² | 24,2% | 20,9% |
| Eeklo | 22.911 | +11,4% | 752,4 inw./km² | 30,4 km² | 23,4% | 20,1% |
| Zele | 21.587 | +3,9% | 648,6 inw./km² | 33,3 km² | 20,8% | 22,2% |
| Denderleeuw | 21.402 | +8,7% | 1.544 inw./km² | 13,9 km² | 18,4% | 24,8% |
| Erpe-Mere | 21.211 | +7,6% | 616,4 inw./km² | 34,4 km² | 23,4% | 20,8% |
| Lebbeke | 20.380 | +8,2% | 745,4 inw./km² | 27,3 km² | 20,9% | 21,8% |
| Sint-Gillis-Waas | 20.272 | +5,6% | 365,3 inw./km² | 55,5 km² | 21,9% | 21,0% |
| Stekene | 19.955 | +11,6% | 440,9 inw./km² | 45,3 km² | 22,9% | 20,6% |
| Haaltert | 19.667 | +8,6% | 644,4 inw./km² | 30,5 km² | 22,3% | 21,4% |
| Lede | 19.528 | +6,1% | 653,3 inw./km² | 29,9 km² | 23,0% | 20,5% |
| Herzele | 19.291 | +9,9% | 402,7 inw./km² | 47,9 km² | 21,3% | 20,9% |
| Destelbergen | 19.223 | +7,6% | 719,7 inw./km² | 26,7 km² | 24,5% | 21,2% |
| Zulte | 16.260 | +4,3% | 496,3 inw./km² | 32,8 km² | 20,1% | 21,4% |
| Kruisem | 16.035 | +2,4% | 224,0 inw./km² | 71,6 km² | 21,5% | 20,8% |
| Berlare | 15.480 | +4,9% | 404,9 inw./km² | 38,2 km² | 23,2% | 19,2% |
| Buggenhout | 15.203 | +5,1% | 592,9 inw./km² | 25,6 km² | 22,9% | 21,3% |
| Brakel | 15.169 | +2,6% | 266,3 inw./km² | 57,0 km² | 24,0% | 19,9% |
| Assenede | 14.626 | +3,9% | 167,2 inw./km² | 87,5 km² | 23,7% | 19,6% |
| Oosterzele | 14.150 | +4,5% | 324,8 inw./km² | 43,6 km² | 21,6% | 21,7% |
| Zelzate | 13.745 | +10,0% | 998,2 inw./km² | 13,8 km² | 20,5% | 22,8% |
| Gavere | 13.437 | +6,0% | 425,2 inw./km² | 31,6 km² | 22,9% | 19,9% |
| Laarne | 12.525 | +0,1% | 384,4 inw./km² | 32,6 km² | 24,7% | 20,3% |
| Wichelen | 12.171 | +5,8% | 524,6 inw./km² | 23,2 km² | 22,1% | 20,1% |
| Waasmunster | 11.532 | +7,4% | 357,4 inw./km² | 32,3 km² | 21,9% | 22,2% |
| Sint-Lievens-Houtem | 10.750 | +5,9% | 397,4 inw./km² | 27,1 km² | 21,4% | 20,4% |
| Zwalm | 8.374 | +4,2% | 247,2 inw./km² | 33,9 km² | 22,3% | 20,2% |
| Sint-Martens-Latem | 8.157 | −4,2% | 564,5 inw./km² | 14,4 km² | 29,4% | 20,0% |
| Sint-Laureins | 7.007 | +5,1% | 94,0 inw./km² | 74,5 km² | 24,3% | 19,7% |
| Kluisbergen | 6.939 | +7,7% | 226,5 inw./km² | 30,6 km² | 21,0% | 22,1% |
| Lierde | 6.880 | +5,0% | 261,4 inw./km² | 26,3 km² | 23,7% | 20,9% |
| Kaprijke | 6.710 | +6,2% | 199,5 inw./km² | 33,6 km² | 23,5% | 20,3% |
| Wortegem-Petegem | 6.542 | +3,4% | 154,0 inw./km² | 42,5 km² | 21,9% | 21,5% |
| Maarkedal | 6.289 | +0,1% | 136,3 inw./km² | 46,1 km² | 25,2% | 19,3% |
| Horebeke | 2.020 | +1,0% | 179,6 inw./km² | 11,2 km² | 27,5% | 19,4% |
Oost-Vlaanderen ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Oost-Vlaanderen | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,2% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 21,3% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 9,2% | 13,8% |
| Aantal woningen | 769.888 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 171.424 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 106,4 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 25.350 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 7,7% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,12 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 23,8% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 5,37 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Oost-Vlaanderen?
Oost-Vlaanderen telt 55 gemeenten. De meest bevolkte is Gent, met 274.042 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Oost-Vlaanderen?
Oost-Vlaanderen telt 1.611.409 inwoners in 2026, oftewel 532 inwoners per km².
Welke gemeente in Oost-Vlaanderen wint de meeste inwoners?
Stekene kent de sterkste groei van Oost-Vlaanderen over 10 jaar: +11,6%.
De andere provincies
Wapen: CC0, Wikimedia Commons · Vlag: Tom L., Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.