

Assenede: bevolking en statistieken
Assenede telt 14.626 inwoners (2026) op 87,5 km², oftewel 167 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 255 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,9% tussen 2016 en 2026.
- 14.626 inwoners
- 87,5 km²
- 167 inw./km²
- −1 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Assenede op rang 39 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,6% in Assenede, tegenover gemiddeld 21,3% in Oost-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 16,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 12.255 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zelzate, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Eeklo (22.911 inwoners), op 14 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.240 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Assenede in cijfers
Alle indicatoren van Assenede
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,7% | 21,2% | 21,7% | rang 121 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,6% | 21,3% | 21,5% | rang 480 van 564 |
Wonen
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 31,0% | – | 34,6% | rang 313 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,3% | – | 15,3% | rang 82 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,4% | – | 79,9% | rang 194 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.924 | 769.888 | 5.783.434 | rang 247 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,62 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 168 van 564 |
Energie
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,7% | – | 76,7% | rang 365 van 564 |
Economie
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.616 | 171.424 | 1.170.010 | rang 230 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 110,5 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 210 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.904 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 170 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.295 € | – | 30.830 € | rang 132 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 348.500 € | – | 302.500 € | rang 170 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,12 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,8% | 23,8% | 17,6% | rang 328 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Assenede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,6% | 9,2% | 6,4% | rang 403 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,7% | 7,7% | 7,0% | rang 384 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Assenede
Assenede telde 14.083 inwoners in 2016 en 14.626 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.369 |
| 2022 | 14.449 |
| 2023 | 14.636 |
| 2024 | 14.650 |
| 2025 | 14.617 |
| 2026 | 14.626 |
Assenede op de kaart
Economische sectoren: Assenede
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij16,0% ×3,8
- Bouwnijverheid15,5% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,2% ×0,9
- Wetenschappelijke en technische activiteiten12,1% ×0,6
- Overige diensten7,9% ×1,2
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Horeca4,2% ×0,8
Zon en temperaturen: Assenede
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Assenede?
Assenede telt 14.626 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 255 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Assenede?
Assenede beslaat 87,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 167 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Assenede?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Assenede van 14.083 naar 14.626 inwoners, oftewel +3,9%.
Waar ligt Assenede?
Assenede ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Eeklo (arrondissement). Breedtegraad 51,233, lengtegraad 3,750.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Assenede?
In Assenede bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,6% (2026), rang 480 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Assenede?
In Assenede bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 20,3% (2024), rang 82 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Assenede?
In Assenede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Assenede?
Het dichtst bij Assenede liggen Zelzate (6,0 km), Kaprijke (11 km), Eeklo (14 km), Evergem (14 km), Sint-Laureins (15 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.